Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ce contine toba finala inauntru?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
madarfacar
ce contine toba finala pe interior? eu stiam ca are niste tevi gaurite si cam atat...dar aseara am observat ca mai e ceva....

bogdanel88
ce e aia neagra frate?eu am desfacut o toba si pe interior are niste tevi ca niste site
wheelman2011
pai in afara de tevile alea gaurite de care spuneti voi tobele mai au si un izolator fonic, care e in general un fel de vata de sticla sau si alte materiale care rezista la temperaturi mari, la toba din imagine sau dus tevile alea gaurite si a scuipat izolatia afara, izolatie care vine intre peretii tobei si tevile gaurite, a mea pratic aproape ca a cazut pe drum, dar cat de curand ii fac tot traseul si am scapat de probleme.
madarfacar
e ca un span metalic ca sa zic asa...e un material fonoabsorbant cred...am gasit poza asta pe un site si ma gandeam ca asa o fi si toba mea...

dar dc l-a scuipat afara...nu stiu :-?
marius80_eugen
Toba originala sau cele de la CONEX nu arata asa ! Acea poza este de la o toba finala "directflow" - sport , cele originale si cele conform celor originale au site de-a lungul traseului , nu asa cum este in poza !
La poza lui "madarfacar" este posibil sa fie vre-o sita imbacsita SAU vre-o "gluma" cu vre-o bucata de material bagata in toba de vre-un glumet .
Eu as da jos toba finala si as verifica-o bine sa vad daca mai are ceva prin ea in neregula . Orice obturare a evacuarii face RAU motorului si te trezesti cu alte probleme !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.