Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: casuri de logan pe solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
marius c
icon_mrgreen.gif : salut"am si ue o mica problema slz mea are ceasuri de bord de logan iar de curand un led de pe placa sa "ars" micul defect s-a remediat foarte simplu dar dupa montare am avut marea surpriza sa constat ca "tractorul"meu are "abs"nevoie mare dupa cum stim solenza nu are abs dar martorul de abs si cel de frana de mana stau aprinse mereu rog sa ma ajutati in aceasta problema si cu poze daca se poate va multumesc
ramsen
de unde esti tu???pune o poza cu martorii respectivi...
marius c
din galati momentan nu am poze dar daca ai vazut ceasurile de bord de la logan iti vei da seama
marius80_eugen
1. nu s-a remediat corespunzator acel "led ars" ;
2. martorul abs a fost conectat la alt martor din greseala si sta mereu aprins ;
3. ai facut aerisire la pompa de frana si nu ai scos senzorul de la pompa inainte de aceasta operatiune , iar acel sensor a ramas aprins , ca de obicei asa ramane . Daca il decuplezi de la pompa de frana nu mai ramane nimic aprins . Eu merg de multi ani fara acel senzor de lene sa-l resetez de fiecare data cand fac aerisirea completa al frane .
4. a ramas vre-un circuit care "da masa" din greseala la traseul de ABS , care de altfel nu este folosit la SLZ .

- mai existau destule topicuri despre inlocuire borduri de la LGN la SLZ , ar fi trebuit sa scrii acolo problema , neffind de fapt o problema de SLZ , ci una de imbunatatiri / adaptari / carpaceli .
marius c
led-ul respectiv a fost schimbat corespunzator dar problema pare sa fie din cauza ca anumiti pini din mufa gri trebuiesc pusi la masa
bogdanelkva
Pinii 13 si 16 se pun la masa.
marius c
poti sa-mi atasezi niste poze multumesc mult'
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.