Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cilindru frana "Dernion"
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
maho
Trebuie sa schimb un cilindru frana, si am gasit "Dernion" Arad ("poloneze" ohmy.gif ), Comefin - Arges (25/buc., ambele variante), sau "de uzina" (65, cu comanda).
Stie cineva cum sunt Dernion ?
Uitasem, si asam, 10 ron, iese din discutie..
maho
Bun, daca nu stie nimeni, n-o sa ma risc cu "polonezele", o sa iau Comefin, sper sa nu mai am probleme la itp, in "revenire".
Zic ca topicul se poate inchide, nefiind de vreun folos cuiva.
Adrian_Boy
De ce nu cumperi unul... si ne spui tu cum sunt biggrin.gif

- sau o poza cu ele de la magazin wink.gif
maho
Nu vreau sa fiu "deschizator de drumuri", mai ales cand e vorba de frane...iar poza, nu aveam nici aparatul la mine, dar oricum, ambalajul nu m-a dat pe spate: erau intr-o pungulita relativ jegoasa (nu cutie, holograma, etc), si oricum, "poloneze", dar s.r.l. de Ro...
Macar de Comefin mai stiu, am schimbat demult pompa de frana simpla, cu una Comefin dublu circuit si 3 conducte, merge bine.
ydaniel
nu am auzit de dernion.
ia comefin/setcar/uzina .
maho
I-am pus de Comefin (luat de pe raft, fara ambalaj, fara aerisitor (?!) - i l-am pus pe cel vechi, ma rog, in rest arata nou...) din cate mi-am dat seama, modelul de comefin e putin mai mare decat celelalte.
Frane am, am luat si itp-ul, sper sa tina.
ing_bardasu
Sal, mi-am luat eu cilindrii De r18. Cautati la magazinele care aduc piese pe comanda, cilindrii de r18 gasiti la orice pret, de la 35 ron la 180, ca doar e aceeasi punte, aceiasi cilindrii, aceiasi saboti. Cautare placuta.
Danut 88
Trebuie sa schimb un cilindru de frana pt. ca este blocat, si nu stiu daca codurile din acel Excel sunt de cilindru d-ala mic sau d-ala mare. Dati-mi si mie un cod pentru cilindru frana break.
ghitza
deasupra ta zice BARDASU sa iei de r18 ca se potrivesc pe break ca este aceeasi punte ,il rugam sa ne zica si cosu si o poza daca se poate cu el
Danut 88
Am sa ma interesez. Multumesc!
ghitza
da un semn si un cod pentru cilindri daca cumperi sa stiu si eu ca trebuyiue sa iau unu pentru ITP
sorin1983
pe autokarma gasiti toate natiile de cilindri....de la 20 de lei la 200 lei. selectati renault 18 si gasiti la frane spate cilindrii respectivi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.