Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lampa numar
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
Liviuta
sad.gif Sa-mi fie cu iertare , dar nu stiu cum sa schimb becul ce lumineaza nr. de inmatriculare la loganelul meu . Sfaturi va rog .
Victoras2001
Intai localizezi lampa. Pentru asta e nevoie sa te duci in spatele masinii, sa te apleci la 90 de grade si sa sucesti capul din gat. Apoi il apleci 45 de grade spre ureche. Ai sa observi lampa. In partea ei dreapta exista o clema care o sustine de bara. Tragi inspre stanga si in jos. Apoi, tot in partea dreapta a lampii, ai sa vezi doua cleme care sustin geamul de corp. Tragi de ele cu mana stanga, in timp ce cu dreapta deschizi fereastra si dai de bec. Inlocuiesti becul prost cu unul bun. Prinzi inapoi geamul in cele doua cleme apoi prinzi lampa de bara. Dupa care aprinzi becul ca sa vezi ce-ai facut.
Multa, multa, multa bafta, ca e nevoie. smile.gif
Liviuta
excl.gif Nu stie nimeni ?
crising
Mai explicit decat prezentarea lui Victoras2001 nici ca se poate.
ag02cws
Victoras, poti sa pui te rog si niste poze? biggrin.gif
Liviuta
Am gasit un tutorial si m-am lamurit cum sa-l schimb . Cat despre raspunsuri/lamuriri date la misto mai bine nu postati .
C a t a l i n
Īn cartea mașinii nu scrie?
Victoras2001
Daca nici din raspunsul meu "dat la misto" n-ai fost in stare sa extragi esenta si sa schimbi un prapadit de bec...

PS. Chiar exista tutorial pentru asa ceva? blink.gif
sorin1983
filamentul se schimba?
tribunul
Tu cum crezi ca au reusit sa bage benzina.
jay333
Au disparut "baietii" din benzinarii? unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.