Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema unghi cadere...
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
iulica89
Salut!

Am observat mai demult faptul pe fata mi se uzau cauciucurile pe exterior.Dupa ce am schimbat bucsi tiranti,bucsi bascule superioare/inferioare,pivoti superiori/inferiori,la caseta de directie la fel,am aceeasi problema numai ca acum vad ca atunci cand dau in spate si opresc rotile stau / \ si cand merg in fata stau \ / la un unghi considerabil...De la ce sa fie?

Deja am schimbat un set de cauciucuri pe fata si nu vreau sa le uzez si pe acestea din aceasta cauza...
ghitza
dute si fa geometria
iulica89
Si unde gasesc si eu un service bun pentru asa ceva in Ploiesti caci din auzite sunt multe care fac treaba asta dar doar unele sunt serioase?

In plus acum 1 ora am restrans tirantii si tot asa face...Totusi daca nu e de acolo de la ce ar putea sa fie?
ing_bardasu
Sal, incearca la Ekatrust sau la Atanasiu, pe langa piata Anton, fac treaba buna baietii acolo.
iulica89
Ok! Am sa incerc.
Multumesc!
PH-06-BOA
Unghiul de cadere, il vezi modificat datorita convergentei defectuoase. Nu e nevoie sa te duci la ei, ca ti-l poti face foarte bine singur. Am facut un roman descriind p-aici principiul. E logic, rotile fiind inchise catre in fata, la mers inainte fiecare roata tinde sa vireze catre interior, adica sa se apropie una de cealalta, iar la mers inapoi, se departeaza una de cealalta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.