Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Orificiu aparut la imbinare cheder
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
vali_sv
Salutari,
In primavara asta pe o ploaie am observat cativa stropi de apa pe interiorul parbrizului impinsi de un jet de aer in partea de mijloc-jos al parbrizului, cand m-am uitat sa vad despre ce este vorba, am vazut un spatiu de 4cm exact unde a fost lipit chederul.
Am cautat fara succes o bucatica de cheder Solenza pe la mesterii din zona mea, de aceea rog daca este cineva care a schimbat parbrizul sau din alte motive are un cheder folosit sau o bucata si are timpul si rabdarea sa-l trimita prin curier rapid sau posta, pe cheltuiala mea, am nevoie de o bucata de 10-20 cm de cheder Solenza (nu de la alta masina)
Varianta cu umplerea spatiului cu silicon negru nu ma incanta deoarece chederul se va mai retrage si nu este o chestie de durata.

Cu Stima
Vali
klaus
Parerea mea e ca solutia cu siliconu e cea mai buna. Daca e si poliuretanic esi mai bine.
Solenzul
Parerea mea e ca sa cumperi cheder nou. O data tot va trebuii sa il schimbi. Decat sa tratezi efectul si asa tot mereu mai bn tratezi cauza si te tine cativa ani!
vali_sv
Daca nu gasesc cheder tot la silicon voi ajunge, sincer ma tem sa schimb chederul cu unul nou, exista riscul sa ploaie in masina problema tipica la Solenza si Supernova.
cristy2008
Am tratat eu cauza cu silicon negru la tub 2+.. de vreo 2 ani si nu s-a mai intamplat nimic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.