Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Multi km
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Maskatu
Pam pam. Raspunsul in ceea ce priveste autenticitatea pozei, in cateva zile.
Iulikk
Am mai vazut d-astea tongue.gif .
quick
Da domne, se poate... motor bun, cutie buna, tabla o strica.
asta am votat, nu vad de ce nu ar putea avea o supernova 300k km.
ZTV
really, very nice and DSN is a good car
danxkc
Stiu eu pe cineva care are 400.000 si ceva. * [16.67%]

vreau poze
fuzzzy
Posibilitate exista, cineva care a avut grija de masina din secunda 1 a achizitiei e posibil sa ajunga la acest nr de km, iar aici nu ma refer la cei care schimba ulei plus filtre o data pe an.
alindrgn
taxi dry.gif
Fantastik
eu am 200k si ceva si nu am facut taxi... a fost masina mea personala de noua la firma la care am lucrat si in continuare este masina mea (achizitionata de la ei)
fuzzzy
Nenea, pai ce faci? Ne arunci bomboana si ne lasi asa? Sa iti fie de rusinica!
Maskatu
Eh, sa mai treaca cateva zile.
fuzzzy
Au trecut doua zile............ biggrin.gif
alindrgn
oare sa fie dat peste cap o data?

ce idei imi mai trec si mie prin cap biggrin.gif
Maskatu
Este trucata poza. A fost pus un "3" in fata. Ianis este autorul. smile.gif
StefanT
Si rostul poantei care este?
fuzzzy
M-ai dezamagit stimabile...
ag02cws
Totusi nu mi se pare imposibil.
fuzzzy
Chiar nu e... doar ca gluma nu a fost una din cele mai inspirate din punctul meu de vedere... sad.gif
Ampt
Subscriu ! sad.gif
fuzzzy
Propun sa ne strangem si sa punem un cazan de ulei la fiert si sa facem rost de un sac de pene de gasca... tongue.gif

Aduc eu un topor, o furca si... cred ca gasesc si ceva cutite... smile.gif)
Maskatu
Normal ca nu este imposibil. Este chiar foarte posibil si plauzibil. Totusi pe la 200.000 km ar fi necesara o segmentare si cateva reglaje pe ici pe colo. Sunt destui pe forum care au ~200 mii. Dar daca ai grija de motor si schimbi consumabilele la timp, rezista si dublu. Problema mare ce ramane, este insa cu caroseria care nu este "la acelasi nivel" cu standardele motorului, adicalea tabla-i varza.

Nu-i nici o poanta. Am vrut doar sa vad cati de pe aici au incredere in fiabilitatea renault. Nu am avut nici o poza "reala" cu atatia km la o super nova, asa ca a trebuit sa fabricam una...

Sondajul se pare ca a dat roade, drept urmare mai mult de 80% au confirmat autenticitatea numarului de km, nu neaparat in ceea ce priveste poza in sine... dar cu siguranta un mare plus pentru fiabilitatea motorului.

Spor wink.gif
puiu82
Din pacate nu am poze,pt ca nu mi-a dat prin cap sa fac si nu stiu daca era nenea de acord.......dar am vazut dsn cu 245.000 km.......e drept ca taxi......dar omul o are de noua si e a lui.........daca il mai prind prin trafic....il taxez.
Apropo......nu are pic de rugina.......
Bafta!
Relu_GTT
Stiu un baiat cu o Supernova in Brasov face taxi cu ea, avea 270.000 anul trecut cand am vorbit cu el, este alba ca a mea este ingrijita si arata foarte bine are si ceva imbunatatiri iar la motor el zicea ca nu a umblat pana acum

Sunt destule SN care au depasit si 400.000 poate chiar si mai mult, dar multe din ele nici nu mai exista
djasu82
QUOTE(Maskatu @ 6 May 2011, 21:11)
Normal ca nu este imposibil. Este chiar foarte posibil si plauzibil. Totusi pe la 200.000 km ar fi necesara o segmentare si cateva reglaje pe ici pe colo. Sunt destui pe forum care au ~200 mii. Dar daca ai grija de motor si schimbi consumabilele la timp, rezista si dublu. Problema mare ce ramane, este insa cu caroseria care nu este "la acelasi nivel" cu standardele motorului, adicalea tabla-i varza.

Nu-i nici o poanta. Am vrut doar sa vad cati de pe aici au incredere in fiabilitatea renault. Nu am avut nici o poza "reala" cu atatia km la o super nova, asa ca a trebuit sa fabricam una...

Sondajul se pare ca a dat roade, drept urmare mai mult de 80% au confirmat autenticitatea numarului de km, nu neaparat in ceea ce priveste poza in sine... dar cu siguranta un mare plus pentru fiabilitatea motorului.

Spor wink.gif
*


Te pun de fata cu un amic care are o dacie din 87 1310 prima iesita cu cutie de viteza cu treapta a 5 si nu i-a facut segmentare de loc si are trecut peste 250 de mii de km .
I-a dat ulei la timp mai mult de 5000 de km nu l a tinut in motor si , masina si acuma mere super bine iar motorul toarce ca in prima zi dupa asamblare biggrin.gif chiar ma uimit.
Sn-ul ar trebui sa se duca la peste 400 de mii de km daca nu a fost forjat la greu.
and_rei
QUOTE(Maskatu @ 6 May 2011, 14:55)
Este trucata poza. A fost pus un "3" in fata. Ianis este autorul. smile.gif
*



asa prieten? sa ma dea in gat?bicycle.gif radmasa.gif
GrOzOy
Urat....pune poza modificata de tine si apoi te da in gat sleep.gif
AndreiSN
QUOTE(Relu_GTT @ 7 May 2011, 23:01)
Stiu un baiat cu o Supernova in Brasov face taxi cu ea, avea 270.000 anul trecut cand am vorbit cu el, este alba ca a mea este ingrijita si arata foarte bine are si ceva imbunatatiri iar la motor el zicea ca nu a umblat pana acum

Sunt destule SN care au depasit si 400.000 poate chiar si mai mult, dar multe din ele nici nu mai exista
*



A mea are 425 de mii , si exista biggrin.gif vreti poze ? netrucate.
argon
E o gluma topicul? Ce-i asa mare realizare km aia? Pun si eu niste poze facute personal cu masini cu care am mers, dintre care una e personala.
GL 01 NJL
QUOTE(argon @ 9 May 2011, 19:52)
E o gluma topicul?  Ce-i asa mare realizare km aia? Pun si eu niste poze facute personal cu masini cu care am mers, dintre care una e personala.
*


Nu te supara , din ce an era espero acela ? Avea GPL ?
argon
Nu, ca era de firma, doar benzina an 1997, apoi celalalt 1998, si Cielo din 1996.

Inca unul [attachmentid=1627720272] , sa se oftice maskatu ph34r.gif
Maskatu
Da nu ma oftic bre ce ai? Am mers si eu cu coreene si stiu ce le poate pielea. blush.gif Motoarele sunt ceva mai durabile decat cele de pe renault.
argon
Cred ca mai conteaza si tabla sa te duca atatia km, ca in motor mai bagi segmenti si o mai intinzi, sau un RK cu honuirea cilindrilor si schimbarea pistoanelor la cota, chiar la SN iesi mai bine, ca are camasi si schimbi setul si nu mai umbli la bloc.
djasu82
si deci sn e cea mai simpla masina de intretinut biggrin.gif , daca era ea mai stilizata putin si facuta asa cum trebuie ehee .
Eu sunt multumit ca mai detin o facie pe langa restu si o scot la plimbare mai rar .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.