Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consola frana de mana logan pe solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
solenzaxjg
Am achizitionat si eu 1 bucata de consola logan care vine la frana de mana.Si vrea sa stiu daca a mai montat cineva asa ceva.Am sa pun si poze.
Maskatu
Cutterul face minuni...
nikuniku
da dar mai taie si degetele radmasa.gif
Maskatu
Eu nu inteleg de ce nu o lasa pe aia a ei originala ca vine foarte bine. Am mai vazut eu pe aici destui care si-au pus console de la alte masini si aratau foarte bine, doar ca puteai sa juri ca fusese taiate cu toporul inainte de a le monta. smile.gif
rais
Consola de Solenza este scurta pana dupa schimbator si nu include frana de mana. Probabil adaptarea uneia de logan ar aduce si alte avantaje precum montarea unei cotiere fara a o prinde in suportii scaunelor sau a gauri podeaua sau cine stie ce alte minuni sau scrumiera din spate in care pot pune ambalajele si alte resturi pasagerii din spate. Asteptam rezultatul final cu niste poze. Spor la munca si succes!
anecula_08
Solenza nu are consola la frana de mana. Are doar la schimbator si acolo se opreste.
solenzaxjg
Domnu Maskatu Solenza nu are si la frana de mana cum are supernova daca nu ma insel eu am intrebat sa vedem cine a mai pus daca nu zilele astea am sa vad ce si cum si sa vedem cum o pot adapta acolo.Oricum eu mai mult o pun pentru cotiera,scrumiera spate,husa frana de mana,si ultimul rand nu mai ramane locul acela dintre scaune gol adica numa mocheta neagra.Sper sa o pot pune cat de curand sa vad cum stau cu timpul.

12 May 2011, 21:48:
Astazi dupa cateva masurari si gandiri am pus si consola am sa pun 3 poze scuze de claritate dar se intelege sper.Acum astept parerile voastre sa iau husa la frana de mana sau sa o las asa?
Maskatu
Arata exact cum imi inchipuiam... ca din topor. Surubul infipt in suportul paharului si "husa" de la frana de mana fac toti banii.
solenzaxjg
Vorbim dupa ce o sa pun scrumiera si husa la frana de mana sa vedem ca din topot ii facuta.Dar cum vrei sa ii faci prinderea ca altcumva nu ai cum dar ii usor sa batem din gura si daca nu iti place pe frana de mana asta ee parerea altora pentru mine nu prea conteaza daca imi place ii foarte bine daca lor nu problema lor.
Maskatu
Decat sa faci ceva care sa arate urat, mai bine nu mai faci deloc. Dar vorba ta... daca tie iti place, asta conteaza.

Spor la tunareala . smile.gif
solenzaxjg
Dar nu mi se pare urat ca ii surubul ala acolo nu am avut altul astazi ca puneam negru dar asa o fost sa fie oricum mie imi place ce am realizat acuma fiecarea cu parerea.Astept si parerile celorlati colegi sa vedem ce spun.
rais
Pune si tu niste poze mai clare mai de sus sa vedem si noi cum face legatura intre cele doua console schmbator-frana de mana. Probabil cu husa si daca surubul se baga sub ascumzatoarea aia pentru surubul de la cotiera ar fi ceva. Astep sa vad ce iese. Spor la treaba!
solenzaxjg
Rais acolo unde ii surubul in spate acolo vine scrumiera,iar in fata lam prins in surubul de la consola schimbator ii cam de munca unpic daca vrei sa iti iasa ceva.Cotiera o sa vina si ea mai incolo deodata o husa la frana de mana.
anecula_08
Are potential sa iasa ceva frumos. Surubul din spate va fi acoperit de scrumiera, deci nu este o problema ala (si la consola de la schimbator vine un surub sub scrumiera). Daca reusesti sa ii faci o husa pentru frana de mana care sa se potriveasca bine acolo iese super. Mai pune cateva poze sa vad cum se imbina cu cea de la schimbator ca ma tenteaza si pe mine. Oricum bravo pentru munca si cu putin finisaj cred ca o sa arate bine. up.gif
solenzaxjg
Anecula scrumiera cel tarziu luni o cumpar iar acolo la prinderea fara am prinso cu surubul de la consola originala cea de al schimbator.Daca vrei sa faci si tu iti dau id meu pe PM si vorbim mai multe chestii.Am sa mai fac si niste poze,si husa la frana de mana nu am gasit negru cu grii sau neagra si astept pana aduci.
Iulyk1988
cat ai investit in treaba asta ?
solenzaxjg
Eu iti spun drept 30 lei consolele de logan adica mio dat si partea cu schimbatorul de la logan o spus ca asa ii se vinde la dezmembrari si o bere:) dupa ce am terminat.Nu ii scump numa sa gasesti.
Ming
salut, oare nu merge sa pun consola cu totul? adica si partea cu schimbtorul, suportii aceia 2 de pahare si bricheta? asa ar fi continuata frumos consola pana in spate
solenzaxjg
Ming nu se merita sa schimbi consola centrala cu cea de logan.Daca vrei poti incerca dar cum vrei tu nu se poate ca frana de mana la solenza se lasa mai jos decat ca la logan.Si eu am modificato amea sa fie mai joasa.
t@s3
Buna treaba, (dar la fel ca si colegii) vreau si eu poze cu tot cu schimbator, poate ne facem si noi. Eu, unul vreau mai multe spatii de depozitare si as incerca sa o adaptez cu totul pe cea de logan (ca are 2 spatii de scrumiera) si la frana de mana asta de Solenza mi se pare neterminata, parca prea se opreste brusc si ramane frana de mana stinghera acolo pe mocheta mad.gif si la fel si prinderile de la centura de siguranta. Deci MAI MULTE POZE SI PARERI(constructive) NU AR STRICA! Merci si inca o data FELICITARI rolleyes.gif
Maskatu
Dar ce va place voua asa mult? Arata ca nuca in perete. Consola solenzei este foarte frumoasa si se incadreaza la fix, ca doar este "din fabrica". Una este lucrul in fibra cand poti sa dai ce forma vrei tu, si alta este lucrul in cutter cand ai vrea sa ii dai o forma dar realizezi ca nu prea iti reuseste.
Ming
cu fibra intradevar poti sa-i dai ce forma vrei, dar daca nu sti sa lucrezi cu fibra ... tot la cutter ajungi
Maskatu
inchis la cererea initiatorului
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.