Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ajutor, zornait catalizator
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
totaldeacord
salut. stiu ca s-a mai discutat chestia asta.vreau insa sa intreb ceva nou. catalizatorul zornaie...deci are ceramica sparta. stiu ca se poate scoate aceasta ceramica din el. daca o scot, pot monta alte filtre astfel incat sa iasa la noxe ok? ar fi o idee buna sa il repar? pretul este cam mare, buget micut. de itp am trecut cum am trecut dar vreau sa pun gaz pe ea
si or sa ma trimita sa fac iar noxele.cand o sa ma trimita o sa ma duc la rar sau la orice statie itp? si in legatura cu catalizatorul, pot sa inlocuiesc cu Magnaflow am inteles...dar se potriveste la dimensiuni....a pus cineva ceva universal?...la diametru?
imi este frica doarcand o sa pun gaz ca o sa dau o caruta de bani pe instalatie si montatr si dupa o sa mai dau si la catalizator. deci, solutii ceva?
djasu82
pai sudezi tulumba de magnaflow fiindca costa doar 300 de lei si te scoti pana in 400.
De reparat catalizatorul in nici un caz , e mort .
totaldeacord
eu ma gandeam la o modificare....la o ajunstare sau marire de diametru(nu stiu ce dimensiune are catalizatorul la teava de cuplat) dar pt economie e buna si o sudura:) citisem pe net ca s-ar atasa filtre pt salvarea catalizatorului...cu toate ca era carpeala
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.