Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Descifrare lista
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Razvan_Ionut
Va salut colegi de forum , am descarcat lista de preturi de la borla pentru nova si sincer nu stiu ce inseamna denumirile produselor din lista . V-as ruga daca puteti sa ma ajutati si pe mine ca sa stiu si eu despre ce e vorba smile.gif.
G I M
Pai si ce nu intelegi din lista aia?
Detenta e toba de la mijloc, care e de 2 tipuri, cu teava lunga sau scurta.
Tubul de coborare e teava care pleaca din galerie si intra in detenta.
Teava intermediara face legatura intre detenta si toba finala, cea care ocoleste puntea.
Razvan_Ionut
denumirile produselor smile.gif nu sunt obisnuit cu termenii de magazin daca pot sa spun asa smile.gif.

de exemplu amortizorul de zgomot , este toba finala sau silencer-ul?
danciusergiu84
amortizorul de zgomot e finala

detenta e cu teava mai lunga sau scurta in functie de catalizator, daca exista sau nu, nu stiu care cu care merge
G I M
Banuiesc ca la Nova GT intermediara e cu teava scurta, la GTi cu teava lunga. Nu stiu daca asta este o regula, la mine e scurta.
BLUE R 19
Eu imi luasem pt GT '98 o detenta care avea teava scurta si a trebuit sa o dau inapoi.
Razvan_Ionut
va multumesc pentru ajutor. chiar nu stiam ce sunt. vad ca pentru nova preturile sunt mai mici decat pentru o berlina (1310 , 1410) dar nu inteleg de ce?...cu ce o fi mai speciala nova?
BLUE R 19
Poate ca fiind mult mai putine Novele, se vand greu si poate mai exista si stocuri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.