Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: huruit nova
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
suflete
am si eu o problema.de ceva timp se aude un huruit puternic,parca as fi cu raliul,cu cat o accelerez mai mult,cu atat se aude mai tare.cu cat merg cu ea mai mult de la o zi la alta se aude mai tare.am schimbat rulmentii pe fata acum cateva luni,la fel telescoapele pe fata sunt schimbate.eu am impresia ca se aude din partea din fata.eu ce aud aud dinauntru pentru ca daca stau cu ea pe loc si o turez nu huruie,dar in rulare huruie din ce in ce mai tare pe masura ce o accelerez.va multumesc si sper sa ma ajutati,la fel ca si cu celelalte probleme pe care le-am rezolvat tot datorita voua.
G I M
Ulei in cutie mai ai?
suflete
i-am desfacut busonul ala din lateral si cum l-am slabit a si inceput sa curga ulei,deci presupun ca am ulei
face asa cam de 2 saptamani
G I M
Da, ulei este inseamna. Rulmentii sau cutia.
Zgomotul se aude in orice treapta?Cand cobori o panta si e pe liber se aude? Dar cu ambreiajul calcat?
suflete
in treapta 1 si 2 nu se aude,doar in 3,4si5,iar cand cobor o panta cu ambreiajul calcat tot se aude
Preotul
salut si eu am avut o problema asemanatoare huruit in mers nu stiam exact de unde se aude dar intr o zii am luat decizia de a schimba rulmentii si am descoperit ca zgomotul venea de la rulmentul stanga spate ... salut si o zii buna
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.