Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Folie carbon
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
dalaras
Salut toti membrii acestui forum, si as dori sa imi spuneti parerea dumneavoastra legat de daca este mai bine ca raport pret calitate sa aplici folie de carbon sau sa vopsesti caroseria masinii.
Maskatu
Detaliaza si tu problema. Ce vrei sa colezi mai exact? O anumita componenta, adica capota/plafon, sau toata masina? Banuiesc ca nu te-ai gandit sa colezi toata masina cu folie de carbon pentru ca ar fi foarte nepractic/scump si ineficient. Plus de asta ai nevoie de autorizatie rar pentru asa ceva.

Ce componente ai afectate? In principiu poti sa vopsesti pe bucati daca ai o aripa... sau o bara,etc. Colantul nu tine pe ce tabla are dsn-ul. Iti spun asta din propria experienta. In maxim 1 an o sa inceapa sa se crape, o sa faca cute,etc.
CrysMM
Degeaba aplici folie pe tabla ruginita. Nu te ajuta cu nimic. Nu opreste sau elimina rugina. Rolul foliei de carbon este pur decorativ.
melomanuu
Ca sa infoliezi masina trebuie sa o indrepti pentru ca si la folie se vor vedea defectele. Daca o indrepti, o chitui toata nu merita sa o infoliezi, mai bine o vopsesti. Diferenta nu este mare intre vopsit si foliat
Maskatu
Si infolierea unei piese costa aproape cat vopsirea ei.
Fantastik
eu am un prieten care si-a foliat loganul cap coada negru mat.. 10mil a costat .. !!!
sorin1983
negru mat nu e carbon.
Maskatu
Depinde de colant/firma/masina etc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.