Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: simering priza
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
b 45 bwy
Buna seara. Azi am desfacut motorul si cutia pt ca imi curgea ulei si din motor si din cutie,discul era varza si asta ma exaspera. Am dat motorul jos,am inlocuit simeringul de palier(cu unul fartec,cred ca e bun) am inlocuit discul si am ajuns si la cutie. Am vrut sa inlocuiesc simeringul de priza insa dupa ce am desfacut toate suruburile si am desfacut partea cu tija de comanda putin in stanga,am incercat sa trag partea din fata in sus ca sa pot inlocui simeringul,doar ca nu a vrut sa iasa nici in ruptul capului.Daca ati mai schimbat simringul imi puteti spune in ce mai tine,o fi ceva ce nu am desfacut? mentionez ca am desfacut toate suruburile si cele cu imbus si celelalte.Cum draq se scoate oare?
b 45 bwy
nu stie nimeni?
CT 06 THH
Aceeasi problema o am si eu dar deocamdata culeg informatii si pe urma ma apuc de treaba biggrin.gif un mecanic mi-a zis ca trebuie sa desfac cutia ca sa il schimb mad.gif in carte scrie ca nu e nevoie.. poate imi spui si mie cum ai rezolvat tongue.gif
b 45 bwy
dus cutia la mecanic+50 lei si gata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.