Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa
mitica300
Dacia 1310 fabricatie 1989, import Ungaria, vopsea originala , fara accident , km reali verificabil , stare de functionare exceptionala, consum 5,6-6,8 in functie de maniera de condus, in oras nu sare de 7 % indiferent traficul, aceste valori de consum se pot proba , motorul este in stare de functionare ireprosabila, s-a folosit doar ulei ARAL + aditiv LM la fiecare schimb. Dupa cum am spus vopseaua este originala , din fabrica, de aceea este matuita, nu necesita revopsire, are semne de coroziune la ambele aripi fata ( ofer 2 aripi noi de rezerva) , am preferat sa aiba urme de rugina nu chit .
Dealtfel acestea sunt singurele probleme la tabla. Masina sta in garaj si este periodic intretinuta ,"ca la carte". De exemplu in luna ianuarie s-a schimbat integral nou tot sistemul de aprindere (inclusiv bobina de inductie) si tot sistemul de alimentare, tot ce s-a schimbat s-a pus nou, fara nici un compromis !
Sistemul de rulare este exemplar , din fabrica , fara reparatii, autoturismul ruleaza deosebit de silentios si confortabil pe orice tip de drum-asta este si parerea celor care au mers cu ea.
Masina are si aprindere electronica , banuiesc ca asa a fost seria ei.
Anvelopele sunt noi , Michelin all-season !
articulatiile , in general , sunt cele din fabrica, s-a schimbat rulmentii pe dreapta fata si pe spate.
Autoturismul este dotat cu rezervor tip Canada , cu umplere laterala, avantajul fiind ca iarna benzina (apa) nu mai ingheata si masina va functiona si atunci cand pompa de benzina este defecta.
Autoturismul are din fabrica 2 randuri de arcuri si 2 rezervoare de combustibil !!!
Cutia de viteze este cu 4 trepte, autoturismul ruleaza confortabil si deosebit de silentios cu 100km/ora,..deci nu e nevoie de a 5-a.
Totul este functional, autoturismul corespunde din toate punctele de vedere, are ITP valabil pana in 09-2012, sunt proprietar in acte , ofer certificat fiscal imediat.
In masina nu s-a fumat niciodata.
Accept test la orice service Dacia -Renault.
Ofer multe piese de rezerva (subansamble) .
Puncte slabe - planetarele bat in curbe
-discul de ambreiaj da semne de slabiciune
Acest anunt se adreseaza pasionatilor, maniacilor, cunoscatorilor si in general acelora care au cunostinta de aceste autoturisme (cele pentru export)


Pretul este de 1000 euro .

Pot fi interesat de anumite schimburi in anumite conditii, insa cu masini evaluate corect!
alex-mun
o masina fff frumoasa , si la un pret f bun, Up de la mine si spor la vanzare blush.gif
mitica300
wub.gif
razvan1985
nu stiam ca in 89 s-au mai montat astfel de ceasuri de bord,spun asta pentru ca a mea e din 88 model mls,si are ceasuri cu turometru,bafta la vanzare.
mitica300
depinde ce optiuni comanda clientul. Totul se platea in plus. De exemplu am ramas surprins la a mea ca aeroterma are 2 trepte de viteza
mihai7575
@ mitica 300......dacia prezentata de tine,este chir de la unguri.,prin anii 90 am vazut eu asemenea dacii la noi in tata ,a ta arata bine,sa ai spor la vinzare. smile.gif
mitica300
Pretul cerut este fix, ma adresez celor care cunosc si doresc in mod special acest tip de masina. Sunt diferente notabile fata de 1300, vorbim de confort si alte chestii. Cine a probat-o mi-a dat dreptate.
La contraaripi nu va fi de munca, doar izolat .Planetare am sa ofer eu cumparatorului, la fel si un disc de ambreiaj.
mitica300
Anunt valabil. Accept si un schimb cu ceva mai ieftin + diferenta
mitica300
UP
mitica300
SE MAI NEGOCIAZA PRETUL. OFER SI FOARTE MULTE PIESE DE REZERVA !!!!!!!!!!!
mitica300
up ! NEGOCIABIL !! multe piese de schimb !!!
mitica300
sus
mitica300
up
mitica300
Pret negociabil.
Acte la zi.
Proprietar in acte
Taxe mici
Consum mic
Multe piese de schimb, multe noi.
mitica300
valabil
mitica300
up
mitica300
Consuma 6% , pe proba !
riderontornadoes
e superba. iti ofer 10 milioane, ma cam pacalesti, dar asta e...
mitica300
Pai nu am ce face cu ... o transa FMI !! ai mei nu au avut niciodata datorii !!!
Ma multumesc cu 800 euro
mitica300
VOPSEA ORIGINALA !!!
mitica300
Inca valabil
ag02cws
Ofer 100 ron pe spoilerul de sub bara fata smile.gif Oferta e cat se poate de serioasa. Daca nu esti interesat, considera un up de la mine. Bafta!
mitica300
Este crapat, si eu caut unul nou. Multumesc de oferta
ag02cws
Multumesc si eu!
stabil777
Te-ar interesa interesa papucul meu , mie mie lehamite sa-l mai fac ,e pe injectie din 2000 ,trebuie schimbat ambreiaju si contraaripile ,cite un corp de la ele .
razvan1985
si ce bine incepusei proiectul...(stabil777)
sobolan
O masina ca asta(de garaj,ingrijita bine) a plecat anu' trecut la remat sad.gif ...o stiam bine,o luam eu dar m-am trezit tarziu...tot de ungaria,albastra,exact acelasi model,an 1989,bord cu turometru,5 viteze,alarma,inchidere etc....
Pe de alta parte eu am restaurat bine(zic eu) o dacie din '98,masina intretinuta,de garaj,in care am bagat 700E(piese-manopera am facut-o eu) si pe care am dat-o cu un pic mai mult sad.gif ...
nu mi-o lua in nume de rau,iti dau un UP generos,masina-i frumoasa dar greu vad eu pe cineva cu 1000E,cat ceri tu !!!
mitica300
Pai masina nu mai este la vanzare de ceva timp, dar e tinuta prin 'up'-uri date de useri.
Masina circula zilnic, la anul pe vremea asta ma decid ce fac cu ea.
Deci rog moderatorul sa inchida acest topic.
DragosP
Īnchis la cerere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.