Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semnal marsarier
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
cristiandoru2000
De ceva timp am observat ca nu mi se mai aprind luminile albe din spate cand bag in marsarier. Cum as putea sa rezolv situatia? Multumesc.
nikuniku
becuri arse,sonda marsarier defecta sau nu vine curent la sonda
G I M
Si eu am aceeasi problema, la mine este sonda din cutie. Am intrebat la magazin si costa vreo 50 de lei.
cristiandoru2000
Unde se afla sonda de marsarier? Mie mi se aprind becurile doar spre sfarsitul datului cu spatele. Deci nu mi se aprind cand bag maneta in marsarier, ci doar cand aproape sunt gata cu datul innapoi.
ghitza
Se afla infiletata in cutie si cu 2 papuci
cristiandoru2000
Ghita se pote o poza? Mersi.
ghitza
Man chiar nu am poza dar uitate pe cutie ca sigur o vezi acolo infileatata si cu 2 papuci
G I M
Si la mine cam la fel se manifesta, am curatat papucii aia, dar degeaba. Sonda e sub cutie cam in dreptul busonului de umplere.
Ovi.
fa punte intre cei 2 papuci de la sonda sa vezi daca e sonda de vina.
bygy007
verificarea se face cu contactul pus
cata31boss
verifica si siguranta biggrin.gif
G I M
QUOTE(cristiandoru2000 @ 19 May 2011, 14:57)
Unde se afla sonda de marsarier? Mie mi se aprind becurile doar spre sfarsitul datului cu spatele. Deci nu mi se aprind cand bag maneta in marsarier, ci doar cand aproape sunt gata cu datul innapoi.
*



Deci se elimina siguranta arsa, fir intrerupt, becuri arse.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.