Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme cu caucicurile?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
raku18
vreau acuma sa ma duc la inspectia thnica cu masina si sunt cam nelamurit, am cauciucuri pe 155/80 r13 si in cartea tehnica a masini sunt trecute pe 165/70 r13 oare are o sa ma respinga?
N E S
sansele sunt 50-50. dar daca te verifica la sange da, te respinge
bv-08-fgm
Nu doar la sange,daca nu le ai trecute in talon sansele sunt de 100 % sa te respinga.(asta daca nu dai o mica atentie)sau sa le treci in talon cand faci inspectia.
Danut 88
Eu si pe cea veche si pe asta de acum am 175/70 R13. Mult m-ai buna stabilitatea. Am facut ITP cu aceste anvelope. Depinde de inspector ca daca dai de unul ca cel de la mine de la service, tre sa i-o duci noua. Depinde de inspector. Du-te asa cu ea, ca nu toti se uita la anvelope, frane, directie si noxe sa ai ca restul costa vreo 30lei si gata pe doi ani. am uitat anvelopele sa fie la fel doua cu doua si sa nu fie foarte tocite.
GR 01 NVN
si ce scuza sa mai am eu care in talon imi scrie 155/70/13 si ea a venit din fabrica cu 165/70/13?stiu asta pt ca deabia vara ce a fost am schimbat prima pereche de cauciucuri pe ea.... ^_^la itp nu am avut probleme din cauza asta..doamne fereste sa am rolleyes.gif
drooopy
@GR 01 NVN: Fix din cauza asta nu a vrut un tampit de inspector de la RAR sa-mi dea ITP-ul. I-am aratat si cartulia aia de la masina unde scria dimensiunile si a zis ca nu-l intereseaza, sa fie pe masina ce scrie in talon.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.