Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Corespondenta din partea...Logan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
asarban
Ete ce ma astepta pe mine acasa!
O scrisoare de la "domnul Logan"!
Sau...."doamna Logan"??????
Oricum, mi-e prea lene sa le raspund ca masina mea poate fi nu avans ci valoare integrala pt 2 loganuri asa ca sa nu mai prapadeasca banii pe posta...
Imi miroase un pic a "hai copii goliti stocul ca sa facem loc la altceva!"
[attachmentid=10649][attachmentid=10646]
[attachmentid=10647][attachmentid=10648]
Manuel
Bey, de cand dau astia Logane pe utilaje agricole?
bomicabomic
In mod normal, ar fi trebuit sa-mi vina si mie. Stii, ca si invitatia la Herastrau, ne-a venit in acelasi timp. wink.gif , dar....tinind cont, ca in ultima saptamina, am facut schimburi de "amabilitati", mai mult ca sigur, ma vor sari. Si eu sunt tare mad.gif Mama lor de hoti, o dau intruna, ca sunt sufocati de comenzi, dar sunt mai rau ca aia de la Practiker, Brico, etc., care-ti umplu zi de zi cutia postala cu tot felul de promotii.

Se termina comenzile si daca nu mai au altele, se stopeaza productia. ca deh, e masina la comanda, nu de serie.

Later edit : Andrei, da o fuga la unul din dealeri, la misto, sa vezi ce pret frumos iti fac baietii. Sunt atit de transparenti, ca-ti vor da, cam cit o SLZ (ca deh, nu e Dacie) excl.gif
Or avea astia in calculatorul de evaluari, preturi cu 4 zerouri sau la astea, le baga direct la leul greu. biggrin.gif
Ant
Bai dar de unde te tot scot astia pe tine, ca la nu stiu ce eveniment tu ai primit invitatie, la promotie scrisoare ... eu cred ca te vor iar cu Dacia sa intri pe mana lor.
Da-i in judecata ca iti trimit oferte nesolicitate.

PS : vezi ca-ti cade parul si e pacat maica, baiat dastept si tanar ... tongue.gif
asarban
QUOTE(C.M. @ 22 Jun 2005, 12:32)
Bey, de cand dau astia Logane pe utilaje agricole?
*


Maaaaaa laasi? cool.gif

QUOTE(Ant @ 22 Jun 2005, 12:34)
PS : vezi ca-ti cade parul si e pacat maica, baiat dastept si tanar ... tongue.gif
*

Ha??? blink.gif


Later! Aaaaa dunga aia de pe scrisoare! Baaa ce ochi ai! Dar e din masa hartiei!
AL
Andrei, asta e raspunsul la toate framantarile tale...pana si masina a ajuns sa ti se adreseze... fii mandru ca vorbesti cu THE LOGAN in persoana!!!!!!... pentru raspunsul la intrebarile de mai sus te rog sa suni cu ncredere Vocea Clientului 0248 500 000 iar pentru a merge cu masina sa te inscrii, poti suna la 0248 500 500.... succes!

168.gif LolLolLo.gif
oli_h
Andrei, mergi la un dealer cu masina ta si intreaba cate logane poti sa cumperi de ea(dar sa pari interesat cat de cat)
MoneyTalks
Asta e topic de birfe, deci se muta acolo.
AL
Mutatul ca mutatul, dar se pare ca se discuta deja la diverse....
propun inchiderea sau mutarea la bancuri/mistocareli... ca e de-a dreptul SF... sa vorbeasca masinile cu dom sef, e prea de tot... ph34r.gif biggrin.gif
lar
Mie mi-a placut faza cu " indiferent de raspuns noi va spunem ca..." Bah da dastepti mai sunt astia. Deci orice masina ai avea tu ei considera ca este avans pentru Logan, deci putea sa aiba Andrei si un Bentley ca in viziunea lor tot valora mai putin ca un Logan nou. biggrin.gif Poate astia de la Dacia nu au auzit ca omul isi mai si vinde DSN-ul, nu il tine toata viata. Si uite asa in evidenta lor figureaza Asarban ca mandru posesor de DSN.
BAC
S-ar putea sa ia datele din fisele completate la drive-testele cu Logan. Cei ce figureaza cu Dacii de dupa 1998 s-ar putea sa primeasca astfel de scrisori.
marksman
Si la aia cu Dacii din '83 nu se aplica ? smile.gif
asarban
QUOTE(MoneyTalks @ 22 Jun 2005, 20:56)
Asta e topic de birfe, deci se muta acolo.
*


Ceee maaa esti gelos ca nenea Logan nu vorbeste si cu tine???AAAAA??
Gaby
Maitre Asarban,
Ieri am gasit si eu la cutiuta postala aceeasi ... sa-i zic "instigare" ?!

Loganel vrea sa-l iau la mine acasa ... dar nu cred ca voi da curs dorintelor lui.

De, ma simt mai bine cu ce am acum ...
Mihai_E
si io am primit hirtia aia, da io ma intreb care o fi splilu, ca totusi se vinde destul de bine si fara sa se milogeasca de noi sa-l cumparam.
RIon
Penibila campanie... oare ce zice unul care are o masina de 30 000 euro cand gaseste plicul???
Penibil.
AIX
"Credeti ca, daca ar putea vorbi, masina dumneavoastra v-ar cere sa ramaneti cu ea?"


Hehe, uite ca au ghicit ce sentimente are utilaju' lui asarban fata de propria lui persoana personala 04.gif
driverx
Ce zice unu cu masina de 30k euro?

I se aprinde un beculet in cap si incepe sa se gandeasca ce fain ar fi sa aiba un parc auto (pardon....parc GOLAN) de vreo 3-4 Golane.
RIon
QUOTE(driverx @ 23 Jun 2005, 09:14)
Ce zice unu cu masina de 30k euro?

I se aprinde un beculet in cap si incepe sa se gandeasca ce fain ar fi sa aiba un parc auto (pardon....parc GOLAN) de vreo 3-4 Golane.
*



hahahah, corect...!!
bomicabomic
Hehe, am primit si eu. Insa masina e la ei biggrin.gif , de-abia a iesit din fabricatie. mad.gif
Dobitoci rau pe bune, macar sa se mai uite si ei pe datele alea.
AIX
Eventual dobitoc managerul care raspunde de chestia asta - altfel, organizatie cu multe persoane, ce treaba sa aiba mai stiu eu care de la vopsitorie cu scrisorile astea, pierdute intr-un fel.
..IcemaN..
alta faza tare.....

...completez un CV online la Flamingo C. pt un post de vanzator IT , si la slaariu dorit bag 6 mil....
Vine maica-mea la mine cu plicu....am crezut ca ma cheama astia la interviu (dar ma gandeam ca mai bine sunau laugh.gif )....deschid plicu ...ce credeti ce era

O invitatie sa cumpar actiuni la Flamingo laugh.gif

cat de idiot sa fii sa trimti unuia care vrea sa se angajeze la tine asa ceva? laugh.gif
<mentionez ca de la Fl n-am cumparat nimic niciodata....si nu aveau de unde sa-mi stie numele complet si adresa completa decat din CV>
driverx
QUOTE(bomicabomic @ 23 Jun 2005, 12:29)
Hehe, am primit si eu. Insa masina e la ei biggrin.gif , de-abia a iesit din fabricatie.  mad.gif
Dobitoci rau pe bune, macar sa se mai uite si ei pe datele alea.
*



Probabil vor sa iti dai Loganul tau nenascut pentru altul...mai nou. Macar asa mai stai si fierbi in suc propriu inca vreo 2...3....4? luni.
Ant
si pana sa vina ala nou iti trimit alta scrisoare si tot asa laugh.gif
driverx
QUOTE(..IcemaN.. @ 23 Jun 2005, 14:13)
alta faza tare.....

...completez un CV online la Flamingo C.  pt un post de vanzator IT , si la slaariu dorit bag 6 mil....
Vine maica-mea la mine cu plicu....am crezut ca ma cheama astia la interviu (dar ma gandeam ca mai bine sunau laugh.gif )....deschid plicu ...ce credeti ce era

O invitatie sa cumpar actiuni la Flamingo  laugh.gif

cat de idiot sa fii sa trimti unuia care vrea sa se angajeze la tine asa ceva? laugh.gif
<mentionez ca de la Fl n-am cumparat nimic niciodata....si nu aveau de unde sa-mi stie numele complet si adresa completa decat din CV>
*




Mai, nu te-ai prins de faza. Deloc. Ei s-au gandit ca NU vor sa iti dea tie 6 mil / luna, dar s-au gandit sa iti ofere ceva drept consolare. Sa le dai bani tu pentru actiunile lor, sa nu zici ca nu ai nici o legatura cu Flamingo.
..IcemaN..
ahaaaaa.....si nu era mai simplu sa dea un telefon? asa au dat banii aiurea pe plic , hartie , posta si muca depusa pt a scoata la imprimanta un sticker cu info mea lipit la destinatar....toate astea-s mai scumpe decat un telefon:P + ca eu nu-mi permit sa cumpar actiuni la ei....sau cumva vroiau sa zice ceva mustrant de genu "Bah , ce tupeu ai sa ceri 6 mil , ia d-aici raspuns!!" laugh.gif
litza
Auzi, trimite-le inapoi raspuns ca muncesti o luna la ei contra actiuni! Daca tot e misto, atunci sa fie reciproc smile.gif
Ake
Am primit si eu scrisoarea de la Domnul Logan. Baiat de treaba, de felul lui, da cam sclerozat. A uitat ca am deja Logan. Insa il suspectez ca s-a prins ca n-am vandut inca Supernova si vrea sa mi-o ia, ca sa se plimbe si el cu o masina mai acatarii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.