Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 500
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa
1055
Propietarii s-au gindit sa o duca la Remat, m-am gindit ca poate cineva de pe aici isi doreste asa ceva. Este in perfecta stare de functionare.


user posted image

user posted image

user posted image






http://imageshack.us/f/30/img0010vj.jpg/


http://imageshack.us/f/820/img0012jw.jpg


http://imageshack.us/photo/my-images/34/img0009dz.jpg/

Incercati link-urile de mai sus daca doriti sa vedeti ceva poze..
alindrgn
daca ai sti sa scri romaneste ar fi ideal. de regulament nu mai am pretentii.
jelly
Niste poze ai ?
alindrgn
deci masina e chiar din brasov, si se pare ca zace in parcarea RAT din triaj...

preturi nu pui? e inmatriculata? etc etc etc...
1055
QUOTE(alindrgn @ 31 May 2011, 16:54)
deci masina e chiar din brasov, si se pare ca zace in parcarea RAT din triaj...

preturi nu pui? de trabant nu mai zici nimic decat in titlu?
*



Lastunul este in curtea ETAX , linga RAT smile.gif
Dupa ora 20.30 o sa aduc si ceva poze cu Trabi, nu stiu preturi si nici nu o sa deranjez propietarii pina nu gasesc ceva doritori interesati in a cumpara masinuta.Oricum proprietarul nu crede ca cineva ar dori sa cumpere asemenea vechitura...
alindrgn
eu stau la sanitas, si era un lastun in fata la hotel ambient. dar a sfarsit intr-un accident...
1055
Asta arata perfect si a venit la "distrus" pe propiile roti ca si trabantul pe care o sa il prezint. O soarta mai cruda o sa aiba un fiat 850 care arata pur si simplu incredibil de bine si care deja este trimis in "celula condamnatilor".
Nu o sa ma zbat mai mult sa ajut la salvarea acestor masini, imi este deajuns ca undeva, cindva am anuntat ca ele inca exista si ca pot oferii detalii celor care le doresc in propietatea lor.
Revin cu alte poze, multumesc.
BoR
[quote=alindrgn,31 May 2011, 17:42]
daca ai sti sa scri romaneste ar fi ideal. radmasa.gif
Un ultim pret? Arata bine masina,spor la vanzare.
alindrgn
nu stiu cat ar fi trecerea pe nume, asigurarea si daca poate trece sau nu itp. oricum, la remat nu ia mai mult de 50. as fi dispus sa ofer de 3 ori mai mult suma asta, dar m-ar interesa mai intai celalalte costuri necesare pentru a putea iesi cu transa in trafic...
sspoitoru
chiar am vazut si eu masiniile astea si am ramas surprins ca niste masini asa ingrijite au ajuns la fier.
la fiat am reusit sa vad si motorul si era fara fir de praf si interiorul original....
lastunul arata f bine doar ca e cam decolorat de soare
ZTV
salut, ma intereseaza ambele. Trimite te rog un PM cu un numar de contact ca sa pot lua legatura cu cine trebuie. Deci si Trabantul si Lastunul ma int.


MC
klaus09
Un pret si detalii despre trabant , te rog! (functioneaza sau nu?, in ce stare mecanica se afla?, actele necesare inmatricularii sunt ok?, se poate asigua itp?, dar si alte detalii) Multumesc!
1055
Mda, acum am aflat si eu....imi cer scuze.
Masinile nu se mai pot inmatricula....La fel si fiatul

user posted image
costigrig
QUOTE(1055 @ 1 Jun 2011, 10:34)
Mda, acum am aflat si eu....imi cer scuze.
Masinile nu se mai pot inmatricula....La fel si fiatul


Dar se pot achizitiona pentru eventuale piese, etc? Pe mine ma intereseaza pentru un proiect caroseria Trabant-ului.
1055
QUOTE(costigrig @ 1 Jun 2011, 11:53)
Dar se pot achizitiona pentru eventuale piese, etc? Pe mine ma intereseaza pentru un proiect caroseria Trabant-ului.
*



cred ca se poate orice....
sorin1983
nu cred ca se poate vinde completa... o masina supusa dezmembrarii/valorificarii ca fier vechi nu se mai poate inmatricula si nici folosi. cel care a achizitionat-o o are trecuta cu serii si cu tot tacamul in evidenta si nu cred ca se va risca sa o vanda completa.
mihaiachi
Hai domne sa auzim si noi niste preturi, asa neinmatriculabile cum sunt ele. Si Lastunul, si Fiatul, si Trabul... S-a inventat, totusi, remorca- pt Lastun, platforma e deja mult prea mare smile.gif
Pe bune ma intereseaza, hai sa vedem cum facem sa le salvam. Am un prieten cu 2 Lastunuri, eu am Trabanturi, iar pt Fiat gasim pe cineva iubitor.
rama
pacat ca proprietarii au radiat asa masini.
Eu personal luam Lastunul fara nici o ezitare. Mai am un parc intreg de masini vechi care sunt perfect functionale. Imi pare rau ca asa o masina UNICA a fost radiata de proprietari . Chiar pacat.

Peste citiva anisori o faceam de epozca fara taxe fara nimic... dar deh daca nu ne gandim....
1055
S-a primit deja o oferta, este sub pretul dorit (intotdeauna ofertele sint mai mici decit cerea, de parca ar mai conta 500 ron in plus sau minus) .Pentru fiat nu am gasit doritori decit de sigle ....Ce poti face cu o masina neinmatriculabila ?? probabil piese de schimb cit mai multe, originale .Tot mai bine decit sa ajunga la chinezi sub forma de balot smile.gif
Ei, cum le-o fi soarta, pina la urma sint doar niste fiare...
StefanT
Frumos trabantzelu', dar ce cauta la fier vechi? Nu trebuia la reciclare carton? biggrin.gif Glumesc.. Jantele de pe el arata impecabil.
1055
Cel care a a facut oferta intirzie sa apara , asa ca dam iar un up pentru trabi, fiat si lastun pentru toate trei sau pentru fiecare in parte..


later edit

vesti proaste...fiatul nu mai este fiat....este doar o gramada de fiare contorsionate.
1055
up
paradox_utopic
am inteles ca se vand,dar la ce PRET !?

pune preturile la ele !!!
sorin1983
pret si daca pot fi folosite pe strazi.
1055
Nu se pot folosi pe strazi, sint radiate, pot fi folosite ca piese de schimb pentru alte masinute care inca sint in circulatie.Cei care doresc sa le achzitioneze pot face o oferta de pret si vor primi un numar de telefon de la care primesc detalii.S-au oferit 200 de euro pentru lastun dar cel cu oferta a disparut
Eu doar am pus anunt......
FDR
trabantul asta nu a avut numere de PH? ceva gen ___ PH 1551?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.