Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia bunicii.... vreau sa functioneze
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
rfmihai1
Buna ziua, / Buna seara,

Dupa com se poate observa, sunt nou pe aici si fara a face o introducere foarte laboriuoasa as vrea sa va prezint problema mea.

Am o daica 1300 care in luna februarie i-a expirat revizia tehnica. Din pacate nu a fost faorte bine intretinuta, iar acum i-ar trebui ceva imbunatatiri.

La "ochiul" meu i-ar trebui mai intai ceva reparatii la caroserie: are vopseaua scorojita si o paripa si capota ruginite. Tehnic, nu stiu ce i-ar mai trebuie pentur a trece revizia.

Desigur, problema tine de bani, si iata de ce am apelat la dumneavoastra. Stie cineva sa imi recomande un service cat mai ieftin in ploiesti sau imprejurimi ? Nu vreau sa fac din batrana dacioara o masina de lux, vreau doar sa ma pot misca cu ea si nu vrea sa o vad cum rugineste in parcarea din fata blocului.

Daca mai merge inca pana la urmatoarea revizie eu ma simt f multumit.

De asemenea, as dori sa aflu de la dumneavoastra, cam cat credeti ca m-ar duce tinichigeria la o astfel de masina? Sau macar vopsitul.

Mii de multumiri! Imi vreau batranica mergand. blush.gif Sunt o fire nostalgica....
ZTV
salut, si bun venit ! Acuma, sper sa nu te dezamagesc dar cu 1500 lei iti iei dacia in stare f buna, daca ai reparatie la caroserie + motor + acte itp + spaga itp, si daca vrei sa faci o treaba buna, cred ca sare de 1500 ron.
Uite de exemplu asta din linkul mai jos cat de bine arata, si cred ca poti negocia la 1500.



http://www.bestauto.ro/dacia/1310/autoturi...d=1&pictureid=1
alinworm
trebuie sa bagi ceva bani in ea! Te as sfatui pt in inceput sa incepi sa iti pui la punct motorul, verificat planetare, sistem racire motor etc. si dupa aceea sa te apuci de tinichigerie +vopsit!

Decat sa bagi atat, mai bine iti iei alta masina cu ITP valabil cu tot!

Succes!
maho
Din descrierea ta, le dau dreptate colegilor de mai sus, costurile totale vor fi mult mai mari decat daca iei alta. Nu cred ca se pune (la tablarie) problema doar de vopsit, nu poti sa vopsesti peste o vopsea rascoapta, si fara sa inlocuiesti/repari piesele "mancate". Trebuie sa te hotarasti intre "nostalgie" si costuri. Oricum, o reparatie decenta in service nu se face de la un itp la altul, dar costa.
Poate ar fi o idee buna sa faci si sa pui niste poze, cu "bubele" importante vizibile (oricum gasesti si altele, pe masura ce dezasamblezi).
Ov
pune niste poze cu masina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.