Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pentru IESENI !!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2
Liviu
Ce faceti (facem) weekendul asta ??? .. eu ajung in Iasi VINERI dimineata smile.gif ... si plec LUNI dimineata ... asa ca ar fi timp suficient pentru a ne intalni smile.gif



Eu propun sa ne intalnim IN SPATELE CAMINULUI T17 in Tudor V. In parcarea aia care este de cele mai multe ori libera smile.gif ... dupa care sa mergem la un Ness frape la Extasy (peste drum) smile.gif ....



Acum mai trebuie stabilita ora de intalnire ... eu as zice SAMBATA la ora 14.00 ...



Va rog sa scrieti aici care si cum veniti smile.gif





Nr. meu de tel este 0723/273557.



Bafta multa!
paulp
Eu vin 200%.

Abia astept sa vad autocolantul laugh.gif
GoGu
Vin si eu...sper sa fie libera parcarea ca acu a inceput anu' universitar...

Sticker, sticker, sticker 124.gif



(DSN alba, IS 04 FGN)
LucescuC
Salut!

Voi fi si eu acolo la ora 14.

Liviu,sa inteleg ca aduci autocolantele?

Daca da,vreau si eu unul.

Mersi.See you!
paulp
Ciprian asta a fost saptamina trecuta.

Daca vrei sa ne intilnim stabilim o ora (Liviu nu poate sa vina miine. Este azi la Iasi, dar trebuia sa spui mai din timp ca vrei autocolant).

Eventual vorbim si cu Andrei (Gogu).
LucescuC
Pai tot la ora 14 in acelasi loc,maine.E bine?
paulp
Sincer, eu as prefera azi la 17.45 in parcarea de la Casa studentilor.

Miine nu pot veni (motive obiective - pomenirea de 9 zile a lui bunicu' - asta-i viata).

Daca Andrei e prin zona poate raspunde si el.
LucescuC
E ok.Adica la Sofany?

Cel tarziu la 18 ajung si eu.
paulp
Bine, eu incerc sa-l contactez si pe Gogu pe MP ca am uitat sa-i cer nr. de tel. simbata trecuta.

Ne vedem la 18.
LucescuC
Ne vedem acolo,ok?
paulp
OK :wink:
paulp
Ce ar fi sa schimbam locul de intilnire?

Propun parcarea de linga Politia Municipala (Rutiera). Este destul loc. Nu sint prea multi bagatori de seama + barul de la Nord-Est pentru cafea + rampa pentru cine vrea sa-si admire podeaua masinii.

Andrei si cu Ciprian stiu locu', ca ne-am intilnit simbata trecuta acolo.

Ce ziceti Liviu, Laurentiu :?:
Liviu
eu vin smile.gif .... la ce ora ??? maine bineinteles smile.gif
paulp
Eu propun 13.30!
Liviu
asa sa ramana smile.gif
AL
Scuza ca ma bag in vorba...dar am o idee...de ce nu va intalniti la Iasi in Piata Unirii...in parcarea din fata acelei cladiri inalte care se vede in direct pe webcam-ul despre care ne-a scris Liviu.... asa ar putea sa va vada toti membrii forumului, in direct, in timpul intalnirii... biggrin.gif
paulp
Costa 25000 ora de parcare icon_twisted.gif .

Nu se poati biggrin.gif sa umbli la masina fara sa ai cel putin 100 de spectatori (si bagatori de seama si sfaturi).

Mai bine mutam web-cam-ul :wink:
GoGu
Dar poate aduce Liviu ap. foto si face o poza s-o lipim la "gazeta"... biggrin.gif
IS-18-BOG
pt toata lumea care e din iasi cum asi putea vb cu voi am un forum numai pt ieseni forum auto????? nu pot sa il zic ca imi dau astia in cap ??
IS-18-BOG
chiar daca e mai slabut si e la inceput ! sa vedem cum putem lua legatura !
Liviu
dar de ce nu poti vorbi aici ?? .. asta te mananca pe tine ??? .. vrei sa vorbesti cu "masinisti" ieseni .. OK .. nu e nimic rau in asta ... Ai gasit aici (pe forum) cativa .. e OK ... acum DE CE VREI sa ii muti pe toti ??? ... toticul asta (si altele care se pot deschide) tocmai pentru asta a fost facut smile.gif.



Intrebare .. de ce nu ai venit azi sa ne intalnim ???



Completare smile.gif : Ne intalnim si maine .. duminica , 26 oct 2003 tot in aceeasi parcare .. la ora 13.00 ... esti binevenit la o ciocolata calda/cafea/cico/BR/etc si la una-doua vorbe smile.gif ...



Bafta.





P.S.: Iesenii care au fost azi la "meeting" se pot admira la galeria foto (pesta cca 10 minute .. ca sa fac si io upload).
IS-18-BOG
scuze da nu stiu unde va intalniti si nu vreau sa fac un fel de copy paste la ce e aici am si eu idei originale ! dar zimi unde e locul asi putea veni si eu dar chestia ca e un forum al iesenilor si eu is din iasi zi-mi pls locul
paulp
IS-85-BOG,

Locul de intilnire si ora le-am postat eu mai sus.

Daca citeai topicul, vedeai unde ne-am intilnit.

Ramine acelasi si pentru simbata viitoare (1.11.2003),

doar ca la ora 13.00, ca s-a schimbat ora.

Locul: parcarea de linga politia municipala, in fata la Bank Post.
IS-18-BOG
sorry sambata asta fac 18 ani bairam mare!

dau ai mei bani de scoala de soferi

dar v-am rugat ceva in legatura cu un forum numai pt ieseni ??

cum facem?
paulp
Nu stiu cum te cheama, ca n-ai semnat nicaieri, dar ideea cu un forum doar pentru ieseni presupune ca si sit-ul tau sa fie doar pentru ieseni. Or, cred ca tu vrei ca automotorclub (eu nu ma feresc sa spun lucrurilor pe nume) sa devine cu adevarat un club mare, nu unul de cartier.

Sorry, dar eu prefer sa vorbesc si cu alti oameni.
IS-18-BOG
ok

abort the mision



nu asta era chestia

chestia e ca eu sunt din iasi si ar fi fost mai ushor

dar lasa siteul cred ca il stii si cum adica lucrurile pe nume?? da eu is automotorclub care e problema am schimbat numeloe pt o lua de lacapat de aia si alex a nchis acel subiect daciaclub vs automotorclub

ok?
Liviu
Vesti pentru forumistii din IASI:



Nu voi putea veni sambata cu "sacul" plin de jucarii (a intervenit o situatie in familie si tre' sa fiu prezent in Onesti) .... dar in schimb ne putem vedea duminica mai pe seara (sa zicem ora 18.00) tot acolo ....



De acord sa ne vedem duminica la ora 18.00 ????



**** voi puteti sambata sa beti un cico si in lipsa mea smile.gif ****
paulp
sad.gif

Duminica sa fie (desi la ora 18 e un frig...)

Ceilalti poate ne vedem simbata la 13 cum am stabilit. tongue.gif
Liviu
Cu parere de rau va anunt ca NU ne vom vedea weekendul acesta ... sad.gif



Asta e .. voi ajunge in Iasi de abia duminica seara (nu stiu la ce ora) si voi pleca luni dimineata.

In plus am intrat intr-o belea cu banii (pana marti) asa ca nu am apucat sa va cumpar nik sad.gif ...



Ne vedem data viitoare (sper ca sambata) ...



Bafta!
paulp
:cry: Suparare mare, dar ne luam revansa simbata viitoare.

Pentru ceilalti, eu vin miine la 13 asa cum am promis.



A, Liviu, am gasit banda dublu-adeziva la magazinul de sub podul Alexandru. Costa 52K/10m.

Cred ca o sa ma distrez singur (sau cu ceilalti) cu montatul ei la geam tongue.gif .

Si daca tot nu ne vedem, uita-te in tirgul Vitan la un bloc de stergator pentru NOVA (ai grija ca difera de cel de DSN) si spune-mi cit costa. Tre sa rezolv odata problema aia cu ramasul stergatoarelor aiurea.

Multam
Liviu
Vazusem saptamana trecuta .. era ceva in jurul a 300Klei (daca mai tin bine minte smile.gif ) .. am sa iti spun sapt. viitoare precis cat costa smile.gif
paulp
OK, spune-mi cit e si-ti virez banii pe card daca e nevoie.

Multam
GoGu
De suparare a inceput sa-mi mearga masina in 3 cilindri... :cry: ..cred ca-i un injector infundat...

Oricum...maine la 13 vin la un pahar de vorba.



PS rubrica cereri: Paul, nu ai cumva putin prenadez sa-mi aduci maine plizzz...ca mai am de lipit ceva si mi s-a terminat....
Liviu
UPDATE !!!



In momentul de fata in portbagajul meu zac urmatoarele:

- Agatatori suporti capota (8 buc)

- Capace amortizoare fata (6 buc)

- Sigla SLZ fata-spate

- Una bucata autocolant "www.daciaclub.ro"

- Actuatoare deschidere electrica portbagaj (3 buc)





Cand ne vedem sambata ???? .. eu ajung in Iasi cam pe la 13-14 (sambata) smile.gif ....
paulp
Liviu, ai uitat de blocul meu de stergatoare sad.gif .

Eu oricum o sa fiu miine la 13.
Liviu
Paul .. nu am uitat de blocul tau de stergatoare .. dar ieri cand am vazut cat costa nu aveam cash la mine .. azi cand m-am dus cu cash-ul, magazinasu' cu pricina era inchis pe motiv de ploaie abundenta sad.gif .... mai rabda o saptamana smile.gif ....
Liviu
Ce facem sambata 29 nov. 2003 ??? ne intalnim sau ba???
GoGu
D-apoi cum altfel? biggrin.gif

Si (asa...dezinteresat :oops: )....adu putza de sticluta pliiiiiiiiiiz.
Liviu
sorry dar nu o mai am ... s-a pierdut sad.gif .. dar de ce nu sacrifici tu 200 Klei sa iti cumperi una de la autocenter ????
paulp
Simbata: 29.11.2003, ora 13, locul stiut
LucescuC
Prezent si eu,bineinteles.
paulp
OK, Cip.



Liviu, vezi ca la Autocenter nu mai au puta de sticluta la 200K (Bishon).

Au alta care costa 350K sad.gif .
paulp
ANUNT, cu adinca recunostinta d-lui Alex, ca ne-a pus harta locului de intilnire de la Iasi, impreuna cu detaliile necesare (ziua, ora) la butonasul de sus cu DETALII DESPRE INTILNIRI.

Cine vrea/poate/are chef/n-are ce face acasa/l-a alungat soacra din casa/vrea sa strice masina si are nevoie de ajutor, e invitatul nostru.

Toate bune tuturor
paulp
Cip, daca ajungi simbata dimineata prin talcioc poate nu uiti de manusile mele :wink:

Multam
GoGu
Sambata 27 dec. ... cine vine? Vine cineva?



Pana atunci...petrecere sprancenata, hic :wink:
laur
Eu...cu luneta tandari/buna?!

Help.....ma ajuta careva? Vreau simbata sa-mi schimb luneta!!! Am gasit la Autocenter si simbata e deschis, dar cineva "deschis" s-o monteze simbata??
asarban
Ia vorbeste cu "nea Liviu"!

Sau e la Onesti?
Liviu
vin si io .. rezolvam cumva ..



P.S. : Auzi mai ??? "Nea'" sa ii zici lu' ala din service murdarit cu vaselina din cap pana in picioare smile.gif .... nu mie !!!
laur
Corect Domnule Liviu ! Bine zis !

Liviu, dar daca sar cu masina intr-o prapastie am rezolvat si cu masina, si cu altele, nu?
laur
Salut.

Ce facem simbata 10.01.2004?

Vine careva?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.