Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un mic ajutor
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
sinaxis
Caut pentru cineva care doreste sa cumpere o masinuta care sa se incadreze in limitele astea: peste 2001, clasa mica, diesel, pana in 150 000 km, pretul in jur de 3000 eur, Hunedoara sau imprejurimi. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc anticipat.
C a t a l i n
argon, ai legătura.
corbex
Parinte, te ajuta Argon, dar sa stii ca la slujbe nu vine, el e greco-matolic.
C a t a l i n
S-a umplut forumu' de greci...
corbex
Sint mai multi ca ungurii. In curind vor cere parcari autonome.
Markos
QUOTE(sinaxis @ 25 Jul 2011, 20:22)
Caut pentru cineva care doreste sa cumpere o masinuta care sa se incadreze in limitele astea: peste 2001, clasa mica, diesel, pana in 150 000 km, pretul in jur de 3000 eur, Hunedoara sau imprejurimi. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc anticipat.
*


Parinte, are argon un Megane cu motor mic, masina îngrijita (a mers numai pe autostrazile din Europa), cred c-o lasa în 3000 de euroi. Problema e ca nu-i dizăl sad.gif
l@u
la Emag nu e nimic la oferta ?
Marty
Padre, vezi ca gasesti pe net destule Citroen Saxo diesel, inmatriculate in Romania, preturi pina in 3000 de iepuri.
Markos
pai îi trebuie doar una.
sinaxis
Multumesc Corbex si Markos. Megane e cam mare, si respectivul vrea diesel. L@u din pacate la Emag nu are ce caut eu. Marty, multumesc de sugestie. Am cautat tot felul de marci, cat ma pricep eu, da la Saxo nu m-am gandit. Ma apuc de sapat. Astept in continuare sugestii...
Alydor
Vezi ca gasesti si pejouri sau ford fiesta...


Suma respectelor, Alydor
corbex
Saxo e potrivita ca marime. Dupa mine, e si frumoasa. I se poate trece cu vederea ca e catolica.
sinaxis
Alyodor, Peugeot 206? sau mai e si alt model mic?
BlaueCorsa
107 e prea mic, 106 e prea vechi. Eu as merge pe 206.
corbex
Daca doritorul o vrea mica-mica, cit trailerul de furnica, un Fiat Panda e perfect. Versoiunea diesel are si majoritatea dotarilor.
BlaueCorsa
Si motor 1.3 jtd, recomand! (ramaneti uniti!)
corbex
Distributie pe lant, ulei care se scimba rar, consum sub 4.
BlaueCorsa
La cin'spe mii de kilometri e rar? Ca la Corsa din asta am si intervalul de service e 15k.
corbex
Tineam minte ceva cu 30k. poate fac confuzie.
Marty
QUOTE(corbex @ 25 Jul 2011, 22:03)
Distributie pe lant
Simt o urma de invidie-n glasul tau!

QUOTE
consum sub 4.
*

Sub 4 motoare la 100 de mii de kmp, corect!
corbex
sa stii ca as dormi linistit cu o distributie pe lant! Normal ca-s invidios.
sinaxis
Se poate inchide, sterge. M-am lasat pagubas. Se pare ca inclina spre Vw Lupo sau Pj 206. Nu am gasit oferte prin zona. Multumesc celor care au incercat sa ma ajute!
Markos
QUOTE(corbex @ 25 Jul 2011, 22:33)
sa stii ca as dormi linistit cu o distributie pe lant!
*


try a woman.
corbex
Nu stiu sa umblu cu lanturi la femei. Se poate si fara?
cristyz
Pai lantu il folosesti ca sa nu derapezi.
AR-18-MOS
Se vede ca ninge-n Cluj...
cristyz
Nu ninge.
Markos
sa mori tu?
corbex
Atunci de ce derapezi?
Marty
QUOTE(corbex @ 25 Jul 2011, 22:36)
Nu stiu sa umblu cu lanturi la femei. Se poate si fara?
*

Femeia-i bine s-o tii in lant!
cristyz
QUOTE(Markos @ 25 Jul 2011, 21:40)
sa mori tu?
*



Igen!

QUOTE(corbex @ 25 Jul 2011, 21:40)
Atunci de ce derapezi?
*



De la vaselina.
Alydor
206 e ok. Parerea mea... hac...
A... ar mai fi C3 diesel care iar are consum infim...


Suma respectelor, Alydor
Merced
Nu gaseste C3 in mintile lui si cu rulaj decent in banii astia. 206 poate poate, da' o sa fie probabil destul de vechi, 2002-2003.
sinaxis
Probabil ca negociat si la fata locului ar mai lasa ceva http://www.autovit.ro/citroen-c3-C19598711.html

Markos
C3 e o masina cinstita, recomand.
Marty
1190 de euro un Saxo diesel, in Alba, fabricat in '98, inmatriculat in Spania. Mai pui 900 de euro si o inmatriculezi pe numele tau in Bg.
cristio_79
QUOTE(Alydor @ 25 Jul 2011, 22:53)
C3 diesel care iar are consum infim...
*


Aprob pozitiv
QUOTE(Merced @ 25 Jul 2011, 23:03)
Nu gaseste C3 in mintile lui si cu rulaj decent in banii astia.
*


+1

Parinte, asa cum m-au sfatuit altii pe mine, spun si eu altora: sa te feresti de masina alba adusa din Franta. Sunt 3 variante: taxi, firma transport/curierat, sanitare. Deci masini cu kilometri grupa mare. Daca este cumparata de noua din Romania, se poate verifica istoricul, atunci ar merge.
Peugeot 206 are probleme cu puntea spate care este pe bare de torsiune. Deci trebuie verificata la sange intr-un service, preferabil Peugeot, altfel schimbi puntea. Trebuie verificata la anumite intervale, schimbati rulmentii, cam complicat. Recomand forumul Peugeot de unde se pot afla multe despre diversele modele ale marcii.
sinaxis
Like cristio_79. Masina nu-i pt mine. Nu ma pricep la inmatriculari in BG.
C a t a l i n
QUOTE(cristio_79 @ 25 Jul 2011, 23:25)
Parinte, asa cum m-au sfatuit altii pe mine, spun si eu altora: sa te feresti de masina alba adusa din Franta. Sunt 3 variante: taxi, firma transport/curierat, sanitare. Deci masini cu kilometri grupa mare.
*




În multe zone din Spania taxiurile sunt mașini negre, cu portierele colanțate în galben.

E plin de mașini negre cu kilometri reali, aduse de căpșunari în țară.


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.