Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: zgomot puternic pe spate
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
kosmin90
Salut la toata lumea ...revin si eu dupa mult timp in care nu am mai postat nimic cu inca o problema care e destul de enervanta si persista de mult timp.In lipsa timpului disponibil ,a banilor:D si a necesitati masini de a o folosi zilnic si a nu o tine cu zilele prin service.Problema mea sta in felul urmator de cateva luni se aude un zgomot puternic pe spate la franare.Tin sa mentionez ca nu tot timpul cand franez se aude acel zgomot la a doua frana nu se mai aude,am observat ca daca masina e plina nu se mai aude acel zgomot puternic la franare.IN urma cu ceva timp sa rupt tija de pe spate(nu styu cum se numeste insa postez niste poze:D)am sudat o placuta care tine presat tot timpul acel sistem,poate din acea cauza este problema biggrin.gif .Imi pare rau ca nu am fost asa explicit dar cu mecanica sunt c-am in pom cool.gif ....Va multumesc frumos!!
N E S
Se discutase pe un topic tot despre chestia asta, acel zgomot care presupun ca este un bubuit nu vine de la repartitor ci de la bucsele de la bascula.
Acum, da si tu niste detalii despre ce zgomot este vorba.
kosmin90
da este vorba mai mult de un bubuit puternic care se aude doar atunci cand franez...daca stie cineva cat costa bucsele de la bascula s-au mai bine zis cat ar costa sa schimb toate bucsele pe spate ...un pret informativ...multumesc
N E S
Recomandat ar fi daca schimbi bucsaraia sa o faci pe toata, fata-spate. Asa sti ca ai scapat de o grija. Ca pret, depinde fiecare cat cere, si aici ma refer la manopera. Ca preturi pentru piesele necesare, intra pe bestautovest.ro si vezi acolo niste preturi.

Vezi ca este un topic despre schimbul a tot ce tine de bucsaraie, unde gasesti o lista completa cu tot ce trebuie sa schimbi.
Succes! biggrin.gif
mihairadu
Da-ne te rog un link cu topicul ala.
N E S
Uitati link, va uitati la posturile 17, 18 si 19, chiar eu am intrebat de piesele necesare. Spor!

http://www.daciaclub.ro/Cum-se-numesc-si-d...ie-t130703.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.