Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spre Austria
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
alex1988
Buna ziua,, in zilele urmatoare as vrea sa ma duc pana in austria la parndorf, intrebarea este se gasesc statii GPL pe drum, iti trebuie adaptor sau gurile de alimentare sunt la fel ca la noi .
Multumesc
faganezu
am fost eu in germania de cateva ori, deci am trecut si pe la parndorf si am procedat in felul urmator: la arad am facut plinul la gpl care mi a ajuns pana la iesirea din ungaria unde e un peco MOL care are si gpl unde faci iar plinul. iti faci treaba la parndorf iar la intoarcere procedezi la fel, plin la intrarea in ungaria la peco MOL ( e statie peco si pe o parte si pe alta) care iti ajunge pana in romania.

30 Jul 2011, 22:08:
nu iti trebuie adaptor

30 Jul 2011, 22:09:
nu plati cu euro cash in ungaria sub nici o forma, foloseste cardul sau forenti
alex1988
Ar fi vreo problema daca nu am instalatia de gaz omologata?
O sa iau cu mine cartea instalatiei, in ea este trecuta seria buteliei, seria vaporizatorului, instatatia este in garantie, are revizia facuta la timp

4 Aug 2011, 19:56:
la noi in tara m-am oprit politia, dar nu a zis nimic de omologarea instalatiei
faganezu
nu cred sa intereseze pe cineva treaba asta, dar daca totusi se leaga de asta spui si tu ca o ai montata de 2 zile si ca omologarea se face dupa 2-3 mii de km. dar sunt sanse de 1% sa te intrebe de ea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.