Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cotiera pe Duster
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Imbunatatiri - Dacia Duster
Kostica
Nu am reusit sa inteleg daca Duster are cotiera sau daca se poate monta asa ceva pe structura existenta? Ma puteti ajuta va rog?
Kostica
multumesc.... era usor de gasit daca eram mai insistent. Am vazut ca sint si alte accesorii dar nu mai intreb unde gasesc preturi ca o sa ma certati ca nu caut. Inca nu am achizitionat un Duster, sint in faza de adunare de informatii si sint confuz tare.
IRONICK
Cred ca era greu sa se caute: http://www.daciaclub.ro/Coduri-piese-si-ac...ER-t187566.html

[attachmentid=1627742861]
user2000
cred ca e la fel cu cea de pe logan ... nu ? huh.gif
cata89ro2000
da este aceeasi cotiera, nu sunt sigur daca prinderea este diferita dar in rest arata la fel ca aceea de pe logan
diesel2002
Prinderea cotierei la duster este diferita de logan pentru ca nu sunt la fel consolele. In rest partea unde pui cotul este identica. Bineinteles ca si preturile difera, fiind mai scumpa cea de duster, normal sad.gif
jay333
Cotiera de Duster are o baza metalica ce se prinde cu urechi sub tabla din zona franei de mana si un surub in locul celui din consola de plastic. Peste aceasta baza vine consola de plastic in care trebuie date 4 gauri. Bratul/piciorul cotierei se prinde in 4 suruburi in acea baza metalica. Nu stiu daca la logan e la fel.
IRONICK
QUOTE(jay333 @ 20 Mar 2012, 14:37)
Cotiera de Duster are o baza metalica ce se prinde cu urechi sub tabla din zona franei de mana si un surub in locul celui din consola de plastic. Peste aceasta baza vine consola de plastic in care trebuie date 4 gauri. Bratul/piciorul cotierei se prinde in 4 suruburi in acea baza metalica. Nu stiu daca la logan e la fel.
*
Nu doar la Duster este asa. post-336-1110552459.gif
bobo77
Cat costa cotiera de duster de curiozitate?
IRONICK
Mi-am adus aminte ca pe forum a aparut intaritura metalica inainte sa fie inclusa si la Dacia. Dupa ce multi si-au bagat picioarele in cotiera lor ca se balanganea.
diesel2002
La dealer pretul este de 360lei fara montaj.
IRONICK
QUOTE(diesel2002 @ 21 Mar 2012, 09:38)
La dealer pretul este de 360lei fara montaj.
*
Cu 100RON mai mult doar ca este pentru Duster. radmasa.gif
jay333
La magazine online am vazut cu vreo 200. Oricum, prea mult la dealer si, de n-as fi castigat-o pe a mea, nu as fi dat atatia bani sub nicio forma.
IRONICK
Cotierele de la magazinele online nu au acelasi producator. Diferentele sunt evidente, dar nici la aia de fabrica nu rezista musamaua aia de pe ea mai mult de 2-3ani fara sa se crape.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.