Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vopsea pentru fetele de usi ( cele din mat textil)
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
PowerHorse
Salut,
mi-am pus huse cu negru si albastru, presuri la fel, schimbator ( cap + manson ) la fel si as vrea sa-mi vopsesc fetele de pe usi ( am clima ) tot albastru si nush cu ce fel de vopsea sa incerc. De fapt n-as vrea sa incerc, poate a mai facut cineva sau poate aveti o sugestie. Ar fi interesant un spray ceva, le-as da jos si le-as vopsi dupa care le-as lasa o noapte si apoi le-as monta. Ce ziceti de asta? Masina e verde cameleon si am geamuri fumurii pe spate..si cu albastrul asta arata chiar marpha. O sa-i fac si ceva poze in curand. Husele si presurile le-am luat din vitan si am dat pe toate 1.5 mil. Husele se potrivesc super bine pe scaune si au si buzunar la spate si nu sunt din imitatie de piele, ci sunt dintr-un material textil. Va mai povestesc dupa ce mai aud si de la voi cate ceva.

Multam,
Andrei
free_fiber
Le poti face negre sau albastre, ca sa mearga cu husele. (desi albastru cu verde nu prea merge - parerea mea, hac).
PowerHorse
Sal,
fiind verdele cameleon (adica mai mult spre negru sau albastru inchis )....chiar merge sa le fac albastre ( in schimb nu prea merge cu gri-ul deschis de pe plasticul usilor :-( ) ...si apoi "degustibus non disputandum".
Ca sa nu stric fetele originale ma gandeam c-as putea sa caut si nishte material albastru ( sau negru wink.gif pe care sa-l pun peste cel de fabrica. O sa va spun si poate chiar sa va arat cu proxima ocazie. In cateva zile sper sa le am deja montate. M-ar mai interesa (offtopic) de unde imi iau o grila fata fara sigla ( sau eventual cum o modific pe asta....sincer am tot citit despre asta pe forum, am vazut si poza celui cu solenza gri (sorry c-am uitat nickul ), dar scria doar ceva de genul ca "trebuie sa-i vina". Se fac doar la comanda...sau cum? ...si daca da de unde.

Gata, revin mai tarziu.
Noroace!
Tudor B
Nu vrei un schimb cu fete de usi europa culoare carbon inchis si fara medalion textil?
catalin80
pai asa o idee am avut si eu la DSN...dar cred ca o sa ma apuc pana la urma. Mie de ex mi s-a parut frumos ce a facut tipul asta la cielo

http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?a...pe=post&id=3629




hai ca pun si poza
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.