Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: e-boda cmc 1001
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
kikked
O fi bun de ceva? Ma intereseaza pentru ca e cu stick, are 4x45w, dar or fi reali? Vad ca se vinde ieftin, 139 lei si l-as lua.
ArtVandelay
maxim 2 x 10-15w au pana si alea de 2 ori mai scumpe. oricum la banii aia e slab si ca putere si ca calitate, probabil sare si discu la gropi
Vanzatorul de Iluzii
Care disc?
ArtVandelay
ah, nu m-am uitat la poza si credeam ca e cd player. oricum ce am zis cu puterea ramane valabil..

stiu pe cineva care a cumparat un din asta mai ieftin, cu vreo 80 lei, fara afisaj digital, si s-a trezit ca se auzea motorul in boxe ( a trebuit filtru cumparat separat) dar in rest e ok
kikked
Disc nu are si nu ma pasioneaza, puterea e cea care conteaza.
Iulikk
La 140 de lei ai 2000 w.
C a t a l i n
Dacă vrei putere ia-ți o locomotivă.
kikked
QUOTE(Iulikk @ 19 Aug 2011, 16:38)
La 140 de lei ai 2000 w.
*


Credeam ca are doar 4x45.

QUOTE(C a t a l i n @ 19 Aug 2011, 17:10)
Dacă vrei putere ia-ți o locomotivă.
*


Cum de nu m-am gandit?
ArtVandelay
Oricum daca ai difuzoarele standard, nici nu ai avea ce face cu mai mult de 10w ..

bygy007
din cite stiu brandul este din rominia , eu am un dvd si citeste absolut tot , eu l-as recomanda
C a t a l i n
Da, e brandul lui pringoarnă.
rs09
Pueterea reala cred ca este de maxim 4x10 rms si daca il iei sa asculti muzica ocazional ar trebui sa fie ok dar sa nu te astepti la calitate ca la hu mai scumpe.
tribunul
QUOTE(bygy007 @ 20 Aug 2011, 00:42)
din cite stiu brandul este din rominia , eu am un dvd si citeste absolut tot , eu l-as recomanda
*


Iar la fiabilitate, cel putin cu primele dvd-uri (555) a dat chix.
Tineau fix cat aveau garantia, 1 an.
Faza tare, parca durata de viata era de 1 sau 2 ani.
kikked
Intr-adevar, am aflat ca e firma lui Prigoana. Vreau sa il cumpar, dar deocamdata nu au pe stoc.
4x4
mai bine un sh, la banii cred ca gasesti chiar si ceva nou mai ok, gen LG cu usb
bygy007
QUOTE(rs09 @ 20 Aug 2011, 09:46)
Pueterea reala cred ca este de maxim 4x10 rms si daca il iei sa asculti muzica ocazional ar trebui sa fie ok dar sa nu te astepti la calitate ca la hu mai scumpe.
*


posibil sa aibe putere mai mare au aparut circuite integrate care pot debita 30-50W la 12V uite unu de 40W aici , cu 2 dalea faci 4x40W
cynegeticos
QUOTE(bygy007 @ 20 Aug 2011, 22:22)
posibil sa aibe putere mai mare au aparut circuite integrate care pot debita 30-50W la 12V uite unu de 40W aici , cu 2 dalea faci 4x40W
*



Nu prea se aplica in cazul de fata, la e-boda...
kikked daca vrei putere, atunci amplificatorul este solutia, cam din nici un player nu obtii mai mult de ~10-20w rms fara distorsiuni, poate sa fie de 100 ron sau de 2000 ron.


bygy007
integratul ala e 28 roni nu mi se pare scump
cynegeticos
Chiar daca ar fi si mai ieftin si tot nu cred ca s-ar folosi, in felul asta amplificatoarele de 4x50w rms ar trebui sa fie istorie si toti am folosi playere cu 4x50w rms...
Din cate am vazut/citit cam nici un player nu are mai mult de 4x27 w rms curati...
bygy007
daca ai instrumente necesare se poate calcula puterea exacta , problema intervine la frecventele joase si inalte , dar alea inalte nu le aude toata lumea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.