Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Drum Botosani-Budapesta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
radian
Intrebare de 10 puncte: care este cel mia scurt drum din Budapesta spre Botosani? Dupa harta ar exista o varianta pe M3 - Ucraina - Romania. A parcurs cineva acest traseu? La ucrainieni ce taxe trebuiesc platite?
Ghidioneanu
Cred ca la ucrainieni taxele le incaseaza raketii ! biggrin.gif
huh.gif Intradevar o serie de route -plannere , de exemplu Autoroute-express dau ca drumuri mai scurte cele prin Ucraina , am patit si eu , mi-a dat ca cea mai rapida cale cea de la Iasi -Sculeni - Balti ( Republca Moldova ) si apoi un drum prin Ucraina , dar sincer nu te sfatuiesc . Mai bine mergi Budapesta -M3- Niyregiyhaza-Petea-Satu-mare -Borsa -Campulung-Moldovenesc - Suceava -Botosani , cel putin in Ungaria drumul e super , am mers eu , in Romania sunt ceva probleme , dar sper ca s-au mai rezolvat , treci printr-o singura frontiera . Gandeste-te cum e sa stai de doua ori la mana vamesilor ucrainieni ! 166.gif
radian
QUOTE(Ghidioneanu @ 3 Jul 2005, 19:10)
Cred ca la ucrainieni taxele le incaseaza raketii ! biggrin.gif

Brrrrrrrrrrrr.....

Multumesc de sfat,

In Budapesta merg saptamnal, am acolo un punct de lucru, dar saptamna viitoare vreau sa combin un trase Petrosani - Budapesta - Botosani - Petrosani, si daca se poate si intr-un timp foarte scurt (pentru partea a doua, adica Budapesta - Botosani -Petrosani, am doar doua zile la dispozitie).
MoneyTalks
Vezi ca detalii despre Ungaria exista. Aici se inchide si se va sterge curind.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.