Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suspendare talon
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Legislatie
PhilipMorris
Trebuie sa imi fac griji ca nu am trecut gpl-ul in carte? Ca neomologat nu este, baietii au omologare RAR, si nici un capat de lege nu spune ca pentru modifcari la sistemul de aprindere se ia talonul.
Aud ca daca "te prind" te ciufulesc de talon. A patit cineva asa ceva? Ce articol au mentionat politistii in procesul verbal?
corbex
Asteptam sa ne spui tu daca ti-l ia sa u nu. icon_mrgreen.gif
PhilipMorris
Eu asteptam sa imi spuneti voi naughty.gif
De targuiala nu e loc, cand te opresc si te controleaza asta este.
Dara cata vreme, repet, service-ul monatator este omologat si produsul are un certificat de conformitate, statiile de la care alimentez cu gpl au si ele omologare, iar lege nu prea am vazut sa reglementeze asta, ce sa zic...
Imi aduc aminte ca la dacia mea 1300 ii pusesem "aprindere electronica". Era un modul care inlocuia condensatorul. Eram pasibil de suspendarea talonului si atunci, huh?
corbex
Tu ai modificari la sistemul de alimentare. Trebuie trecut in carte. In carte il trece RAR-ul. Posibil ca pina la Revizie sa nu se ia nimeni de tine, dar de scapat, nu scapi!
DannyY
Io stiu, teoretic, cum se trece pe GPL. De asemenea, am o imprimanta smechera care tipareste orice omologare. In mod sigur nu ma vei reclama, ca n-ai sanse sa scapi din explozie.
PhilipMorris
Revin cu postul.
Daca montezi gplul cu ITP valabil, poti merge pana la expirarea acestuia si apoi sa il treci in carte, nu-i asa?
tatabobu
Poti sa mergi si dupa, ca nu te opreste nimeni, dar esti pasibil de amenda. SI vezi ca instalatia se trece si in talon, la observatii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.