Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Surubele si piulite
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
sonykel
Am si eu o problema si multi cred ca ar vrea sa stie!De exemplu cand mesteresc ceva la masina imi place sa stiu ce scule imi trebui cate suruburi am de dat jos etc!
Vreau sa dau jos:
1. bara fata si spate in ce sunt prinse m-am uitat si e cate un surub(hexagonal) pe laterala la flaps in alte suruburi mai e prinsa bara,aveti idee?
2.scaunele din fata am vazut ca au patru suruburi(hexagonale) vreau sa dau sacaunele jos suruburile acele in ce sunt prinse au filet in caroserie sau piulita si trebuie sa-mi tina cineva contra pe sub masina?
3.asa vrea sa dau bordul jos de fapt trebuie sa ajung la climatizare mi-a iesit racordul acela de caucic care directioneaza aerul la picioare sau la cele 2 fante din bord acum bate aerul nu mai la picioare restul aerului iese prin scrumiera blink.gif rolleyes.gif huh.gif ! ajutatima va rog.... post-336-1110552489.gif
disaster
bara pe fata e prinsa doar in cele 2 suruburi de pe flaps,dar ai grija dupa ce le desfaci pentru ca flapsurile sunt prinse cu holsuruburi de bucata din mijloc a barii si daca nu esti atent poti sa o rupi.scaunele din cate imi amintesc sunt prinse direct in podea.
sonykel
bine bine dar daca le dau jos pot sa le bag la loc fara sa ma bag sub masina!intrebarea mea e in ce sunt infiletate suruburile alea?
gattoman
nu tre sa te bagi sub masina. pur si simplu desfaci cele 4 suruburi, mai intai alea din fata cu scaunul dat in spate si apoi cele din spate cu scaunul dat in fata. smile.gif
nu ai spus ce fel de bord ai, ca la alea cn4 e mai mult de munca.
sonykel
cred ca am cn3
masina e din 97 iar cand am cumparat far si semnalizator meseriasi au zis sa fie de cn3!
am dat scaunele jos vineri si sambata leam montat si am facut curatenie generala in masina ca de 8 ani nu sa aspirat in masina si nu sa spalat presurile de cauciuc si am realizat cu suporturile de la scaune mai aveau putin si se smulgeau din podea asa ca am fost si le-am sudat si le-am indreptat!problema mea e ca racordul acela de cauciuc care face legatura intre fantele de aerisire din bord si aeroterma nu e prins in aeroterma asa ca tot aerul din aeroterma se imprastie prin bord in loc sa-mi sufle mie in bot!cum rezolv problema?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.