Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Carenaje spate DSN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
motomete2004
stie careva daca se pot pune carenaje pe spate la dsn?sau daca se potrivesc de la vreo masina?
Maskatu
S-a mai discutat. Nu exista carenaje speciale. Se pot pune de logan dar trebuiesc adaptate. Bafta!
gygyscafes
Carenaje am eu. tongue.gif Am cumparat masina cu ele in dotare. Cel de pe fata l-am dat jos, deoarece nu puteam parca cu roata aproape de bordura. Ce pot sa spun, arata excelent, dar am preferat functionalitatea in defavoarea aspectului.
donlucyan
la ce fel de carenaje te referi ?
motomete2004
la fel cum este pe fata da numai sa se potriveasca pe spate stii la ce ma refer,aparatorile alea
gygyscafes
QUOTE(donlucyan @ 3 Nov 2011, 08:56)
la ce fel de carenaje te referi ?
*




Cred ca se refera la carena cea neagra pe care ai montat-o tu sub spoiler. smile.gif
donlucyan
adica prelungirea de sub bara nu?
motomete2004
nu mai baieti deasupra la roata sub oala in spate,cum este si in fata biggrin.gif
donlucyan
acum am inteles la ce te referi ,cred ca se potrivesc carenajele de 1310 dar trebuie umpik modificate ca ia intre perfect. smile.gif
BoR
Am vazut personal carenaje din plastic sau fibra pe o Nova si se asezau perfect in interiorul aripii, pareau a fi dedicate pentru acest model, nu adaptate de la alta masina. Nu stiu insa daca erau artizanale sau produse de vreo firma. Asta insa se intampla cu multi ani in urma, prin perioada in care SuperNova se producea la Mioveni.
O solutie in acest sens am vazut la vecinii ucrainieni. Carenajele din link cred ca sunt univesale din cauciuc si s-ar monta pe buza aripii.
Astfel, cred ca oalele si interiorul aripilor ar fi mult protejate de apa, insa nu si buza aripii, unde cred ca s-ar mentine apa la imbinarea cu acel cauciuc.
http://selidovo.don.olx.ua/obyavlenie/daci...html#7ecf005823
Mai ramane si problema aspectului, cam inestetic, cred eu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.