Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sudura bari si carene plastic/ABS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2
fast.garage
Dupa cum spune si titlul, reparam in principiu orice este din plastic, ABS, fibra de sticla, fibra de sticla armata (bari, carene interioare de protectie, carene moto, etc).
Lucrari de calitate, preturi de bun simt (cca 2 RON/cm, negociabil si in functie de spartura/ruptura)
In anumite limite putem inlocui si bucatile lipsa.



Fast Garage
0745035184 - Radu
0745675141 - Driveru
mail: fast.garage.bucuresti@gmail.com
messenger: raduprint01@yahoo.com
facebook
klaus
Cred ca ar fi bine de zis si locatia(iile)
aqua
locatia, ceva poze cu lucrari finalizate, orar de lucru?
as fi interesat, am si eu buza de jos de la bara fata crapata, ar trebui doar lipita si eventual un pic de vopsea peste
faceti si finisare/vopsitorie/polish sau doar reparatia propriu-zisa?
fast.garage
salutare,
locatia este zona Piata Sudului, Bucuresti. (mai precis in curte la INTEC, cu intrare din Oltenitei).
Nu facem vopsitorie, dar pot face la cerere pregatirea pentru vopsitorie (chituit, slefuit, spritzchit).
Mai multe poze momentan nu am, dar o sa mai pun pe parcurs.
fast.garage
reparatie carena suzuki gsx-f din 2009, dupa sudura vopseaua de pe fata nu a fost afectata:
fast.garage
o carena de suzuki, cu bucati lipsa:

13 Dec 2011, 11:57:
alte poze
fast.garage
ceva lucrari:
1. jeep grand cheroke 2007
2. bmw x5
fast.garage
cateva lucrari:
1. oglinda mercedes e320
2. bara toyota avensis
3. carene moto (cu adaos de parti lipsa)
fast.garage
vine caldura, nu mai este zapada, acu e momentul pentru sudat barile smile.gif
sorin1983
Ca idee bara la jeep cat a costat?
fast.garage
QUOTE(sorin1983 @ 29 Feb 2012, 12:58)
Ca idee bara la jeep cat a costat?
*


ca idee cam 200 de lei, nu mai retin exact, dar s-a muncit de mult mai mult smile.gif
intre timp un prag de nissan pathfinder:
fast.garage
carena rosie a fost refacuta din cioburi, cu adaos de material in locul cioburilor nerecuperate de proprietar
carena neagra a fost "polizata" la cazatura, si s-a recontruit prin adaos de plastic
razvan_smart
Eu sunt ala cu carena rosie, ii recomand pe baieti, fac treaba buna! Pretul e ok.
fast.garage
multumim smile.gif
fast.garage
o aripa moto completata (a fost taiata la un moment dat, iar acum s-a dorit revenirea la forma initiala).
am croit bucata de plastic lipsa si am grefat-o pe aripa
iata rezultatul smile.gif
in prima poza aripa taiata versus una originala
apoi aripa sudata si ultima este dupa vopsire
fast.garage
bara fata volvo s80 deformata in exterior, adusa la forma initiala si o carena moto din fibra latita (a fost trimisa gresit de catre producator)
fast.garage
bara fata hyunday santa fe
CatalinBI
scutul central de la un megane 2 are in fata rotii niste "mustati". una dintre ele este desprinsa. cat ar costa lipirea ei?
Coro
multumit, recomand wink.gif
fast.garage
QUOTE(CatalinBI @ 22 May 2012, 19:42)
scutul central de la un megane 2 are in fata rotii niste "mustati". una dintre ele este desprinsa. cat ar costa lipirea ei?
*



salut, nu prea imi dau seama din poza postata despre ce este vorba, de facut se face sigur dar nu-ti pot spune pretul; ori vii pana la garaj, ori incerci o poza mai buna, ca acum nu mai este gheata smile.gif

QUOTE(Coro @ 28 May 2012, 20:26)
multumit, recomand  wink.gif
*


multumesc smile.gif
hai ca pun si o poza cu bara ta (sper), si una de focus c-max
fast.garage
si inca:
fast.garage
cateva lucrari noi
aqua
miercuri seara pe 25 esti la service?
merci
fast.garage
QUOTE(aqua @ 23 Jul 2012, 19:23)
miercuri seara pe 25 esti la service?
merci
*


Salut,
Eu doar azi si vineri voi fi.
Asociatul meu posibil sa fie.
Joi sau cel mai bine vineri.smile.gif
Ne auzim la un telefon.
fast.garage
@george_scala_2004:
Nu pot trimite pm.
In principiu se poate face, costul undeva la 30-50 lei, in functie de cum arata rupturile.
fast.garage
un cob moto cu parti lipsa si o bara de logan crapata + prindere refacuta
fast.garage
carene
aqua
prinderile de pe capacul de motor, alea de se rup in timp dupa ce se trage capacul de pe motor, se pot rezolva?
am inteles ca e un material mai special ala, eu am reusit cu poxipol dar mai mult de cateva luni nu tine
cosmin_69
Dar prin Pitesti nu gasesc nimic fiindca am si eu ceva de remediat la masina ?

La renault megane am o spartura pe un colt, cat o moneda de un ban si cateva fisuri la carenajul de plastic sau fibra(ce material o fi) unde se depoziteaza roata de rezerva.

Fiind o zona mai putin vizibila o fac eu, dar vreau sa stiu ce ar fi indicat sa folosesc.

1 - Am gasit un Kit complet de reparatie cu fibra de sticla ce cuprinde rasina, intaritorul, bucatile de fibra la pretul de 30 roni.

2 - Acum as vrea sa stiu daca sunt bune la ceva si pistoalele acelea cu baghete de lipit plastic sa ma ajut de ele in timp ce folosesc fibra.

Repet, spartura este pe un colt sub carenajul unde se depoziteaza roata de rezerva.
fast.garage
urechi far si aripa fata moto:
-pentru colegul cu prinderile de la capacul de pe motor: cu scuzele de rigoare, dar nu am fost informat de catre forum ca am primit reply... trebuie sa vad ce material este, dar sunt greu de reparat astfel incat sa tina; nu imposibil, dar destul de greu.
-pentru colegul cu spartura din ploiesti: fibra de sticla nu face priza pe plastic, deci nu are sens sa o folosesti sad.gif
glue-gun-ul e frumos, dar din nou, nu prea face priza pentru ce ai tu nevoie.
Opelino
Salut!

Poti repara buza de sub bara (este din acelasi material cu bara, vin lipite) si spartura aceea de deasupra numarului?
Daca da, ma intereseaza pretul lucrarii si durata operatiunii in zile.
Multumesc.
fast.garage
QUOTE(Opelino @ 16 Oct 2012, 21:42)
Salut!

Poti repara buza de sub bara (este din acelasi material cu bara, vin lipite) si spartura aceea de deasupra numarului?
Daca da, ma intereseaza pretul lucrarii si durata operatiunii in zile.
Multumesc.
*


salut,
ai bucatile lipsa?
daca le ai, s-ar putea face intr-o sambata, daca vii devreme cu masina, in cateva ore poti pleca cu ea.
Daca lipsesc bucatile, va dura mai mult si va costa mai mult.
Ca si cost, la ce pot sa vad in poza, reparatia in sine ar fi cca 80 ron daca ai bucatile, la care se adauga demontatul/montatul barii de 50 ron. Daca vii cu bara demontata, evident nu mai platesti acest serviciu smile.gif
Daca lipsesc bucatile, nu pot sa-ti spun un pret estimativ pana nu vad exact cum arata.
Opelino
Salut!

Arata exact ca in poza, lipsesc bucatile. Nu le am, trebuie refacuta bara in acele portiuni.
Bara de dat jos, o dau oricand, ca nu e greu, dar e din plastic. Mie mi se pare un plastic destul de tare.
fast.garage
QUOTE(Opelino @ 17 Oct 2012, 10:40)
Salut!

Arata exact ca in poza, lipsesc bucatile. Nu le am, trebuie refacuta bara in acele portiuni.
Bara de dat jos, o dau oricand, ca nu e greu, dar e din plastic. Mie mi se pare un plastic destul de tare.
*



in cazul asta te invit pe la mine cu bara pe masina sa vedem ce si cum smile.gif
intre timp:

22 Oct 2012, 12:34:
si inca:
fast.garage
inca una grea smile.gif

10 Jan 2013, 11:42:
@dizzy:
nu pot trimite pm, iti raspund aici:
in principiu se poate face pe loc, dar doar daca este bara demontata.
Pentru estimare de pret am nevoie cel putin de o poza cu crapatura, dar daca este cum spui tu, probabil 20-30 ron, in ideea in care vii cu bara demontata. Daca trebuie sa o demontam/montam noi, costa in plus 50 de ron, tot estimativ, in functie de ce masina ai.
fast.garage
cateva imagini
tonu_adrian
salut, cat ar costa reparatia pt carenele din poza?
fast.garage
Dupa o perioada in care nu am activat pe forum, am revenit si va anunt ca in continuare efectuam reparatii-sudura plastic.
Atasez si cateva poze cu reparatii executate.
chitsro
Salut,

M-ar interesa sa repar spartura aceasta. Va rog sa-mi spuneti un pret si daca se poate face cu bara pe masina. Mi-e frica ca daca dau bara jos nu se mai aseaza ok, se rup clemele.. etc

user posted image

user posted image
fast.garage
Reparatia se poate face si cu bara pe masina, dar daca nu o lipesc si pe interior, nu pot garanta ca nu se va rupe.
octavian.gagu
Salut. Vad ca va pricepeti la plasticuri. Eu nu tongue.gif. Cat m-ar costa vopsirea bandourilor masinii?. Vb de operatiunea completa. Demontare, primer, spritz chit si ce dracii mai urmeaza pe-acolo... Bandourile sunt gri si le vreau negre. Masina e cea din semnatura. Multumesc anticipat!
fast.garage
Cu vopsitul nu te putem ajuta. Noi efectuam doar reparatii de plastice.
chitsro
si pretul?
l@u
Exista lipire fara a mai aplica chit grosier(nu sprit chit)?
fast.garage
Pentru a putea efectua sudura, vopseaua trebuie indepartata aprox. 1cm de o parte si de alta a fisurii/rupturii. In urma reparatiei, suprafata sudurii se prelucreaza astfel incat sa fie foarte aproape de suprafetele imbinate, astfel incat va fi nevoie doar de un strat foarte fin de chit.
Nu stiu sa existe lipire fara a fi nevoie de chit. Oricum, rolul spritz chitului este de a face priza intre suprafata vopsita si vopsea, nu de a astupa gauri, denivelari, fisuri, etc.
espacern
QUOTE(fast.garage @ 11 Jan 2015, 23:06)
Oricum, rolul spritz chitului este de a face priza intre suprafata vopsita si vopsea, nu de a astupa gauri, denivelari, fisuri, etc.


Gresit...primerul face priza intre plastic si vopsea.
fast.garage
Corect, dar in aceasta situatie nu se vopseste direct plasticul, ci suprafata chituita.
diesel_power
Cat ar costa reparatia unei carcase de oglinda a unei Skoda Octavia 1 ? Oglinda este modelul din poza atasata, a fost avariata in extremitate si ii lipseste o bucatica din plasticul negru.

Din pacate n-am poza cu oglinda avariata.
[attachmentid=1627979323]
fast.garage
Fa o poza cu oglinda deteriorata, altfel nu pot sa iti spun un pret corect.
diesel_power
Revin cu poze cu oglinda deteriorata:
[attachmentid=1627979464] [attachmentid=1627979465] [attachmentid=1627979466]

Doar acea rama este rupta, carapacea este intreaga.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.