Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce websiteuri si ce forumuri despre antreprenoriat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Zona Financiara
adrian-msc
Salut!

Sunt pictor in orasul Iasi, am 22 de ani si intentionez sa imi deschid o firma de pictura si artizanat, mai exact personalizari de obiecte la comanda in oras sau prin curier. Firma va avea 3-4 angajati in prima jumatate de an de la infiintare si un buget foarte restrans. In momentul actual scriu planul de afaceri si toata documentatia necesara.

Momentan nu prea cunosc mai nimic concret despre infiintarea si administrarea unei firme si doresc sa aflu de la voi ce siteuri si ce forumuri pot accesa pentru a gasi informatii utile. As dori de asemenea sa-mi povestiti din experienta voastra, cum a-ti procedat si ce dificultati a-ti intalnit cand v-ati infiintat firma voastra.

Multumesc mult celor care vor raspunde! Daca doriti sa mentinem legatura pe viitor, astept mesaj privat sau mesaj pe e-mail si va raspund cu cea mai mare placere.
maho
Infiintarea e ultima problema pe care o ai. Nici administarea nu e un capat de tara; birocratia si costurile asociate ei, te omoara (depuneri de declaratii, hartogarie, peste tot, expertiza contabila de asemeni te usuca daca e de calitate). Sfatul meu: renunta la SRL, fa-ti un PFA. Am avut firma in trecut, si nu pot decat sa ma felicit ca am scapat de ea. a scapat.gif Un ban cinstit se poate face si fara sa imbogatesti statul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.