Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Motofierastraie Partner 351 XT - 499 lei
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
ToolMan
Vand motofierastraie Partner 351 XT - doar 499 lei + cheltuieli de transport prin curier.
Partner este un produs fabricat de Husqvarna.
Oferim factura si Certificat de Garantie !!!

Tel: 0244 347414 sau 0721 991 892.
ymess: toolman_comenzi
user posted image


Date tehnice:

Motorul

Cilindreea 46 cc
Putere 1.5 cp
Tipul pompei de ulei Debit fix
Pasul lantului 3/8
Lungimea sinei 36 cm
Masa exclusiv echipamentul de taiere 4.7 kg


Stoc Limitat!!!
ToolMan
up
BZN
Pe mine ma intereseaza una electrica, aveti asa ceva?
ToolMan
QUOTE(BZN @ 4 Dec 2011, 16:43)
Pe mine ma intereseaza una electrica,  aveti asa ceva?
*



avem si electrice, dar la modelul acesta pe benzina avem un pret foarte bun.
nu le promovez pe cele electrice deoarece sunt la acelasi pret cu cel promovat, pe benzina, iar vis-a-vis de performante nu suporta comparatie, libertatea de deplasare, fiabilitate, etc...
argon
Sustii ca drujba asta pe benzina de 1,1 KW e mai puternica o drujba ordinara electrica de ~2 KW? blink.gif
ToolMan
QUOTE(argon @ 4 Dec 2011, 18:41)
Sustii ca drujba asta pe benzina de 1,1 KW e mai puternica o drujba ordinara electrica de ~2 KW?  blink.gif
*



nu cred ca am spus asa ceva.
1.1 intotdeauna <2 smile.gif

spuneam doar ca un motofierastrau, in cazul nostru Partner, este mult mai fiabil si mai rezistent decat unul electric "ordinar".
o diferenta majora fata de unul electric "ordinar", este modul de antrenare al lantului.
astfel orice MOTOfierastrau are ambreiaj. atunci, cand lantul se opreste in lemn(din diferite motive) nu se rupe nimic in el, si nici nu se arde motorul. ambreiajul fiind unul de tip centrifugal.
exista si fierastrae electrice care au ambreiaj centrifugal, onboard majoritatea, dar acestea nu sunt 'ordinare', iar pretul ptr un asemenea utilaj electric este de obicei asemanator sau chiar mai mare decat al produsului de mai sus.

La un fierastrau electric 'ordinar' ptr a preveni arderea motorului in sarcina atunci cand lantul se blocheaza, producatorii au recurs la diferite solutii tehnice:
1. au in interior roata dintata de angrenaj din plastic. in mod curent avem in service fierastraie electrice cu problema "roata dintata fara dinti"
2. unele, mai destepte au si protectie electronica.

pe langa fiabilitate, cu unul pe benzina nu esti conditionat de prize, prelungitoare, etc... toti producatorii recomanda a nu se folosi cabluri mai lungi de 15 m.
prin urmare o libertate mai mare in utilizare. wink.gif

dar, exista si clienti care isi doresc unul electric ptr simplul fapt ca este mai usor de utilizat(fara sa umbli cu canistre, benzina, etc) si ceva mai ecologic. spun ceva mai ecologic, doar din privinta faptului ca nu consuma benzina ca si carrburant, dar nociv ptr natura la fel ca si cele pe benzina deoarece in tara noastra, TOTI folosesc ptr ungerea lantului uleiuri de transmisie sau uleiuri arse, nu emulsii vegetale care fac acelasi lucru, dar sunt mai scumpe.

exact opus pricipiului care ne invata sa nu aruncam hidrocarburi in natura. sad.gif

sper sa va fie de folos explicatia mea si nu vreau sa incepem un conflict pe tema asta.

numai bine!!
ToolMan
up
ionut81
In caz de defectiune unde are service in Buc?
ToolMan
QUOTE(ionut81 @ 11 Dec 2011, 11:51)
In caz de defectiune unde are service in Buc?
*



la orice dealer autorizat Husqvarna, lista o gasiti atat pe site-ul Husqvarna cat si pe certificatul de garantie pe care il primiti odata cu produsul.

ionut81
Din pacate am un partner si am fost cu el la dealer autorizat Husqvarna si au spus ca ei nu fac service. In garantie spunea cum ai zis si tu.
ToolMan
QUOTE(ionut81 @ 17 Dec 2011, 17:38)
Din pacate am un partner si am fost cu el la dealer autorizat Husqvarna si au spus ca ei nu fac service. In garantie spunea cum ai zis si tu.
*



in mod normal orice dealer autorizat Husqvarna este obligat sa faca reparatii garantie sau post garantie la produsele sub brand-ul Partner, care sunt insotite de certificatul de garantie emis in romania de catre firma importatoare, respectiva Husqvarna Romania.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.