Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sa ne aducem aminte de persoanele iubite!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
vali.eo
Deschid acest topic in memoria celor decedati inainte de vremea lor, postand un vodeoclip/link cu videoclip, pentru a fi vesnic amintiti pe acest forum.

Din pacate, incep eu cu un fost vecin, care a murit cu mult inaite de vreme, la varsta de 24 de ani.... Imi pare extrem de rau pentru ce i s-a intamplat.
http://www.acasatv.ro/emisiuni/un-tanar-de...-casatorie.html
Il chema Stoica Dragos Dumitru.

Si inca un eveniment, tot moto in care a fost implicata o ruda, la varsta de 30 de ani, avand o nevasta si un copil.
http://videonews.antena3.ro/action/viewvid...eaua-andronache
Lepcaliuc Laurentiu.



Din pacate ambele accidente s-au petrecut din cauza unor soferi, care se cred zmeii soselelor, motociclistii neavand NICIO VINA.
Markos
QUOTE(vali.eo @ 23 Nov 2011, 01:12)
pentru a fi vesnic amintiti pe acest forum.
*


E o idee excelenta, frumos topic, cutremuratoare linkuri.

Filmele zice tot.
adi_ar
Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei dusi!

Si acum cu vii: Daca nu s-ar fi initiat ca un "versus" as fi avut toata consideratia pentru acest topic. Asa, nu este decat un nou subiect de galceava inutila intre "zmeii soselelor" pe 2 si 4 roti!
UXE
@adi pai daca asta ii place romanului..


...pentru a fi vesnic amintiti pe acest forum.

blink.gif


@vali.eo mai bine ai aprinde o lumanare la biserica...


maine -poimanine facem si rubrica de "Cimitir"
ady77
QUOTE(vali.eo @ 23 Nov 2011, 01:12)
Din pacate ambele accidente s-au petrecut din cauza unor soferi, care se cred zmeii soselelor, motociclistii neavand NICIO VINA.
*


Daca aveau vreo vina, nu erau tot morti? Ca nu prea am inteles.
corbex
O sa fie mai greu sa-mi amintesc vesnic de oameni pe care nu i-am cunoscut.
Sa-l fi deschis (topicul) pe forumurile de beemvee, indiferent ce marca au. La Dacia sint victimele, adica efectul, cauza e acolo.
Axe
Pacat de tinerii care isi pierd viata in accidente de motocicleta dar sa nu-mi spuna cineva ca aveau sub 50km/h pentru ca nu cred !
Si daca te asiguri ca sofer la schimbarea directiei de mers iar ala vine cu 150(pe drumul cu prioritate), nu ai cum sa-l vezi. Acum te uiti si nu-i, in secunda urmatoare e in tine !
dizzy
In fiecare zi mor pe sosele soferi, motociclisti, biciclisti, tractoristi, camionagii, pietoni, animale. Aproape fiecare mort lasa in urma pe cineva care il plange: iubita, sotia, amanta, creditorii, copii, vecinii, administratorul de la bloc. Ca e vinovat sau nevinovat are mai putina importanta, tot mort este. Mi se pare ciudat sa ne plangem mortii pe forum. Ar fi normal sa ii plangem acasa, eventual sa mergem pana la cimitir sa le ducem o floare.
Iar cel mai bun omagiu adus unui decedat intr-un accident rutier este sa mergem noi cu atentie, astfel incat sa ne ferim si sa-i ferim pe ceilalti de pe drum fie ca au 2 4 6 8 18 roti.
corbex
up.gif
Tamango
QUOTE(corbex @ 23 Nov 2011, 08:57)
Sa-l fi deschis (topicul) pe forumurile de beemvee, indiferent ce marca au. La Dacia sint victimele, adica efectul, cauza e acolo.
*



Corect up.gif
aleksanders
sa nu se inteleaga gresit- nu am nimic cu motociclistii - dar eu nu pot intelege de ce trebuie mereu sa se dea in stamba - inmormantarea unui om e ceva trist si nu vad sensul ca acei prieteni sa se dea in spectacol cu blocari de intersectie, turarea motoarelor pana le iau foc si tot tacamul.....in rest felicitari motociclistilor care stiu sa multumeasca cand le faci loc la semafor si viata lunga celor ce trec cu viteza printre masinile ce tocmai se pun in miscare la semafor...
vali.eo
@Markos: Multumesc!..

@Axe: Nu avea 50km/h pentru ca pe langa Aeroportul Baneasa nu se merge cu viteza aceea, dar martorii spun ca avea viteza legala.

@ady77: Chiar daca ar fi fost ei de vina, cred ca ar fi murit, dar asa, mergi linistit pe sosea, si vezi cum apare moartea (soferii) de dupa colt si te arunca de pe motocicleta in alte masini, stalpi, garduri... . Daca ar fi gresit ei macar stiai ca a fost vina lui, dar asa sti ca cineva i-a luat viata copilului tau, care acum putea sa fie langa tine.

Daca se strang mai multe pareri contra acestui topic, ii voi cere unui moderator sa-l inchida.
aleksanders
@vali- probabil ca esti sub influenta sentimentelor pentru acel motociclist, dar incearca sa vezi totul si din prisma soferului de autoturism -

si cum ne ferim de "soferii de dupa colt" - dar cum ne ferim de motociclisti?!!!

adi_ar
Dupa modul de abordare ("... apare moartea (soferii) de pe colt ..." etc.) as spune ca este inca un moto-troll !
Au mai fost pe aici unii care cereau moartea soferilor si alte de-astea!

Acest mod inversunat de promovare nu face decat deservicii motociclistilor, in general.
Printre noi, de mai multi ani, sunt si moto-pasionati (ii cunoasteti si nu are rost sa-i nominalizez) care nu au nici o problema in a accepta ca exista soferi si motociclisti teribilisti, neatenti, nesimtiti sau de-a dreptul criminali prin comportamentul in trafic!
Poate ca ponderea in randul motociclistilor este mei mare, avand in vedere psihologia si media de varsta!

R19/16v
Nu ne apucam de conservari vs donatori de organe, da?
Hack
QUOTE(vali.eo @ 23 Nov 2011, 10:19)
@Markos: Multumesc!..
*


radmasa.gif
PaulT
Aici ar trebui inchis...
kxz
nu cred, ca sigur vin si altii din urma care vor trebui pomeniti vesnic.
iulian'71
Imi pare rau de tineretea celor care nu mai sunt din randurile motociclistilor, dar nu cred ca aici iti vei gasi si prieteni. Ii apreciez si ii respect pe adevaratii biker care respecta regulile de circulatie si dau dovada de bun simt in trafic, dar sunt impotriva celor care isi fac din aceasta pasiune un hobby extrem de periculos. Nu sunt mai prejos nici realizatorii emisiunii "MOTOMAGIA" care au pus in emisiune filmari cu grave incalcari a celor mai elementare reguli de circulatie: linie continua incalcata, depasire in curba fara vizibilitate, triplari, neacordari de prioritate, facute de ei si gasca lor de bikeri. Asa ca sunt forumuri dedicate bikerilor unde se pot posta toate faptele de bravura sau esecurile lor. Se poate inchide ca altfel ajungem asa cum scriau colegii si cu topicuri de genul cimitir sau hai la biserica din colt ca popa a facut o coliva cu mot.

<span class='edit'>23 Nov 2011, 19:14:</span>
QUOTE(kxz @ 23 Nov 2011, 12:05)
nu cred, ca sigur vin si altii din urma care vor trebui pomeniti vesnic.
*


Tocmai a sarit unul cu Sk Octavia in lacul Floreasca.
Hack
Dumnezeu sa-l ierte! popa.gif
vijelie
Bem si noi ceva sau bocim pe uscat?
Markos
Eu beau de juma' de ora.
iulian'71
Singurel? Sau drunksinging.gif Maine nu o sa arati silly1.gif
Axe
QUOTE(vali.eo @ 23 Nov 2011, 10:19)
@Axe: Nu avea 50km/h pentru ca pe langa Aeroportul Baneasa nu se merge cu viteza aceea, dar martorii spun ca avea viteza legala.

@ady77: Chiar daca ar fi fost ei de vina, cred ca ar fi murit, dar asa, mergi linistit pe sosea, si vezi cum apare moartea (soferii) de dupa colt si te arunca de pe motocicleta in alte masini, stalpi, garduri... . Daca ar fi gresit ei macar stiai ca a fost vina lui, dar asa sti ca cineva i-a luat viata copilului tau, care acum putea sa fie langa tine.

Daca se strang mai multe pareri contra acestui topic, ii voi cere unui moderator sa-l inchida.
*



Ok, poate a fost o situatie in care omul mergea mai temperat insa trebuie recunoscut ca ne este atat de familiar zgomotul motorului turat in 12.000ture incat eu ca sofer sau biciclist strang din dinti ca daca scapa motorul pe mine, macar sa nu-mi sparga si dintii pe langa ficat, splina etc.
Consider ca in majoritatea cazurilor in care sunt implicati motociclisti, acestia sunt de vina pentru vitezele cu care merg, indiferent daca circula pe drumul cu prioritate.
Am vazut doar de cateva ori, le pot numara pe degetele de la o mana, motociclisti sau motocicliste care mergeau suspect de corect, eh, aia, nu cred ca-si vor intinde matele prin intersectii prea curand !!! In rest, asfalt uscat va doresc si sa va pazeasca...

LE: Sa mai intreb de ce pe la orele 2-3 noaptea liniile drepte din bucuresti sunt parcurse la blana intr-un zgomot de nedescris ? Locuiesc la vreo 300m de un astfel de bulevard si noaptea daca se intampla sa fiu treaz ii aud cu geamurile inchise fratilor, peste vreo trei sau patru randuri de blocuri de 10 etaje !!!!!!!!!!!!!!
kxz
laurentiu, ruda de 30 de ani cu nevasta si copil, are pe contul de netlotg un filmulet cu liniutze.

a, uite si pe facebook. era de asteptat sa nu moara in patul lui.
Alex4u
QUOTE(corbex @ 23 Nov 2011, 08:57)
O sa fie mai greu sa-mi amintesc vesnic de oameni pe care nu i-am cunoscut.
Sa-l fi deschis (topicul) pe forumurile de beemvee, indiferent ce marca au. La Dacia sint victimele, adica efectul, cauza e acolo.
*


hay bre...nea corbex cum asa..ai uitat ca bmw-urile sunt coji de copaci..si fiecare bmw are copacu lui etc etc....pun si eu cu un baiat.. dry.gif si culmea..accidentul s-a produs din cauza unu bmw
R19/16v
Ia mutati-va voi la cafenea smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.