Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: USB splitter
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
tzepesch
Salut,

Am cumparat un kit tast + mouse ambele pe USB si vreau sa le leg cu un singur cablu la laptop. anume ambele USB sa intre intr-un adaptor USB cu 2 mame si sa iasa cu un singur tata.
laptopul sta pe standul de langa LCD si tast si mousul pe masuta din fata canapelei.

Ambele vreau sa se lege la un singur fir. Erau adaptoare d-astea, dar din 2PS2-uri - 1 usb tata.

Am tot cautat si nu gasesc, numai huburi cu 3-4 porturi si n-am nevoie de asa ceva.

Multumesc
b76bgaarh
si de ce nu ai scris in topicul de pcuri?
argon
Iti trebuie un USB hub, gasesti in orice hipermarket, e doaj de lei.
kxz
iei unul cu 4 si-l faci cu doua, folosind flexu'
bucatzel
QUOTE(tzepesch @ 28 Nov 2011, 17:02)
Am tot cautat si nu gasesc, numai huburi cu 3-4 porturi si n-am nevoie de asa ceva.
*



Si cand vrei sa-i bagi un stick usb, te ridici de pe canapea, te duci pana la televizor, bagi stick-ul, te intorci la canapea, nici nu te-ai asezat bine si te striga nevasta ca ti-ai aruncat hainele pe langa cosul de rufe, te duci, le strangi, treci prin bucatarie sa-i comentezi si tu ceva de ciorba care fierbe, sa pastrezi si tu scorul egal, ajungi inapoi la canapea, descoperi ca ti-ai uitat ochelarii langa cosul de rufe, asa ca te intorci numa' bine cat sa ti-i inmane nevasta spunandu-ti ironic ca ti-ai uita si capul daca n-ar fi ea, ajungi in sfarsit la canapea, asa ca iti deschizi o bere si te pui sa te uiti la meci. Stickul ramane in laptop pana maine, cand colegul care ti-l imprumutase sa-ti copiezi filmul de pe el se uita si el dezaprobator la tine, gandindu-se ca mai degraba isi doneaza pielea de pe fund decat sa-ti mai imprumute ceva.

Si toate astea, doar din cauza ca n-ai vrut hub cu 4 port-uri.
corbex
biggrin.gif Ce stie el!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.