Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Solenza si Dacia Logan - comparatie
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Natdani
Salut,

as dori sa pun niste intrebari legate de Logan si Solenza, nu prea stiu daca este partea potrivita din forum wink.gif. Am sa petrec cu niste prieteni trei saptamini in Romania si vrem sa inchiriem o masini Dacia. Sintem 7 persoane, sie daca merge dupa parerea mea este sa iasa totul mai ieftin - inca nu prea stim daca o sa inchiriem doua masini Logan sau un Logan si un Solenza.
As dori sa intreb cum se poate compara Logan cu Solenza in privinta portbagajului si a volumului interior. Si cum se compara Logan si Solenza fata de marcile Germane sau
marci occidentale in general (portbagaj, volumul interior). Este adevarat ca Solenza trebuie des reparat?

Mutltumes mult!
Natdani
Manuel
Salut!
Daca va trebuie spatiu, luati 2 Loganuri, sunt mai incapatoare.
Nu, nu e adevarat ca Solenza trebuie dusa des la reparat smile.gif
Sedere placuta in Romanica!
vladan34
Salut!
Pai in functie de ce vrei ,alege si dotarile masinilor.Si alea din vest sunt mai bune dar nu ti-e mila sa te dai cu ele in Romania?
driver
Daciile sunt mai ieftine de inchiriat, si loganul e net superior in privinta spatiului interior.
Daca mergeti 5 in logan, la solenta puteti rabata bancheta din spate, daca nu folositi locurile, si obtineti un plus de spatiu pt bagaje, la logan nu se rabateaza bancheta.
Bihomoldoveanul
Pe termen lung as avea probleme in a alege intre Solenza si Logan. Pe termen scurt, ca masini de inchiriat, 2 Loganuri sint alegerea cea mai inteleapta.
valioglu
Pentru o calatorie aventuroasa si ca sa aveti ce povesti nepotilor la gura sobei inchiriati doua berline (sau break-uri).
lar
Logan ca recomandare. Argumente pro: spatiu interior mai mare, scaune mai confortabile, mai putin zgomot la interior, risc de ploaie in portbagaj mai mic sau nul. Cred ca sunt de ajuns pentru a conta in alegerea unei masini de concediu. Dar s-ar putea sa coste ceva mai mult decat Solenza la inchiriat.
driverx
Gata cu off-topicul, ca ma pun pe impartit warn-uri.
paulp
Parerea mea, daca veniti in Romania si vreti sa inchiriati 1-2 masini pentru concediu, luati 2 Cielo Executive. Costa la fel de inchiriat wink.gif Consuma la fel. 243.gif
Natdani
Salut,

multumesc mult pentru informatii. Doua Dacia Logan sunt mai bune atunci decit o Dacia Logan si una Solenza. Am citit datele astea in internet - volumul portbagajului Logan esta cam 500 litri si a portbagajului Solenza cam 370 litri. Suna correct?
Ajungem in Timisoara si ne-am ghindit sa inchiriem masini de la Raider (care au numai masinile astea: http://www.raider-srl.ro/auto_eng.htm). Cunoasteti cumva alte rent-a-car in Timisoara, poate mai ieftine? (Sper sa nu fie off-topic ultima intrebare.)

Natdani
RIon
eu zic sa folosesti cu incredre si paginiauri.ro.
closed
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.