Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tabla indoita - mici lovituri
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
and_rei
Am deschis topicul pt ca sunt sigur ca mai multi dintre noi avem mici lovituri la masina (de la parcari,de la vecini prietenosi etc) si vrem sa scapam de ele acasa sau la service.

De curand am fost la tara iar peste masina mea a cazut o ranga cred sau ceva mai greu ca mi a indoit un pic aripa.Intrebarea mea e simpla.Cum o repar tinand cont ca lovitura este chiar pe linia aripii :|?
GrOzOy
Daca gasesti o ventuza daia auto speciala de ''tras'' cred ca ar revenii perfect la loc sau daca nu poti incerca ceva home-made dar necesita reparatii cu kit si vopsea dupa.
klaus
sau dai o cautare pe youtube dupa "dent repair"...
donlucyan
foarte bn ai facut ca deschis topicul acesta ,as vrea sa stiu si eu ce pot face pt a trage indoitura de la usa spate dreapta la supernova ,si pt vectra ce as putea sa i fac la aripa spate sa o indrept cu ventuze ar merge ce ziceti?s-au as putea sa fac chiar eu acasa treaba asta ms.
ORIJINAL21
stiu ca era o tehnica de reparatii cu aer cald si un spray ..
ORIJINAL21
uite si un site.
&feature=related
bafta!
vallyyy
Iese la ventuza,dar nu perfecta o sa ramana mici brobonele.....citeste topicul asta http://www.daciaclub.ro/Reparatii-infundat...ie-t213018.html si cumpara o trusa Pops a dent e maxim 50 de lei pe net si incearca s-o scoti
Maskatu
ianis, de ce nu mergi la un service? La ce bulan ai tu, gasesti cu 40-50 lei sa iti repare toate infundaturile. dry.gif
vallyyy
Problema la el este ca are cuta si o sa iasa cam greu,e si culoarea pretentioasa
and_rei
da asta e.e chiar pe linie si nu cred ca fac nimic cu nici o ventuza.ma gandesc sa mi o dea jos si sa o indrepte dar tare mi e ca o sa si vopseasca dupa sad.gif

@nu uitati sa puneti poze despre loviturile care vorbiti .topicul sa fie cu raspunsuri scurte si la obiect
vallyyy
Da click si vezi cum mi-am indreptat o infundatura la haion http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=3168215 ,cu trusa Pops a dent
donlucyan
am pus poze cu usa care are o infundatura mika dar care nu imi place delok.
BoR
Eu zic ca o poti indrepta prin interior. Este adevarat, nu va iesi perfect, dar se diminueaza deformarea. Poti apela la cineva care a mai facut asa ceva si are ''mana formata''.
donlucyan
as incerca sa o indrept pe interior dar as vrea sa incerc cu ventuzele alea poate iese mai bine. blush.gif
alte idei ?
vallyyy
Poti incerca cu ventuze , dar e prea minora sa-ti bati capul cu ea,mai bine da fata de usa si fa-o pe interior
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.