Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema rca bot
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
sorin1983
Am inteles multe cu rca-ul asta pe tot forumul... dar sa imi bage cu japca si pm mi se pare jalnic. o zi buna.
C a t a l i n
BoboM
down.gif
DanCVA
La Romeo este mai ieftin. smile.gif)

Sincer RCA Ieftin nu este asa de ieftin. Am folosit site-ul sa aflu un pret estimativ pentru asigurare si m-am dus la coltul blocului si am gasit mai ieftin la prima strigare.
Ov
Aprob pozitiv. Am devenit client fidel al lui Romeo smile.gif
Astia sunt chiar jalnici la pret. Cu tot cu reducerea lor de 5% tot scumpi raman tongue.gif
pit-bull
Cam prea abuziva reclama si pe mail si asa este destul de vizibila pe site! Oricum la emag ofera 15% reducere smile.gif
LA MULTI ANI TUTUROR !!!
Tamango
Daca va pun un scan cu chitanta ca am facut RCA la ei, scap de mesaje ?
DragosP
QUOTE(Regulament)
r) Este interzisa transmiterea de mesaje nesolicitate (SPAM) de orice fel prin intermediul mesageriei private sau prin intermediul email-ului pus la dispozitie de catre forum. Orice abatere se sanctioneaza cu blocarea permanenta a acesului pe forum.

Încă o dată la mulți ani!
tatabobu
Botul asta are mai multe oo decat un user normal, se pare. Dupa ce ca are voie sa posteze offtopic in tot forumul, mai trimite si mesaje publicitare in PM. Nu-l poate bana nici un moderator? tongue.gif
tribunul
Daca a cotizat la partid, partidul l-a lasat sa trimita.
vis-a-vis
Io i-am dat ignore si l-am blocat pe privat... probabil degeaba. Oricum mi se pare aiurea sa dea private. L-am injurat asa, de amoru' artei tongue.gif
tribunul
Prin pm?
SorinCT
Deja ma enerveaza grav botul asta. Dupa ce ca polueaza toate threadurile cu reclama aia mai da si PM-uri acum.
argon
Baotul n'are nici o vina saracu' , e vina 'patronilor' forumului ahtiati dupa profit. Da' stiu o sa apara un moderator pupincurist imediat sa ne explice cum ca ce cheltuieli implica mentenanta forumului.
alex
Pentru "publicifobi" poate exista si varianta de acces pe bani la forum, fara reclama. Nu stiu cum e la voi acasa dar ultima oara cand am verificat eu nimic nu e gratis pe lumea asta.

Ai dracu astia de la Intel, HP si ETP nu vor sa dea de pomana si ei nimic la distinsii forumisti cu retina lezata.

Hai la multi ani!
C a t a l i n
QUOTE(alex @ 30 Dec 2011, 22:43)
"publicifobi"

ultima oara cand am verificat eu nimic nu e gratis

la distinsii
*




Plusează cu 2 banner-e, pentru achiziționarea unui DEX și unui DOOM.
AlexV
Ca sa detaliez un pic, pentru anul ce vine, in materie de hardware ar fi programat inca un procesor, minim 6 giga de ram, probabil o interfata raid sas si inca 2 hard-uri sas pentru un server care ruleaza 99,9% daciaclub si reno. Daca nu e bine sa plateasca altii pentru ele si sa puna reclame, atunci platim noi sau cine nu vrea reclame.

Poate nu e cea mai ieftina asigurare, dar nu va obliga nimeni sa o cumparati. Si nu o vindem noi.

C a t a l i n
Și update de IPB când?
AlexV
Ultima oara cand am portat toate modificarile noastre pe versiunea noua de IPB lucrurile nu am mers deloc bine in teste. Asta se intampla cu o versiune 2.3.3 parca. Cu 3.x.x n-am mai incercat deoarece de atunci s-au adaugat si alte modificari, unele din ele nu au impact vizual, sunt doar la nivel functional.

Lipsa unei integrari cu tapatalk este probabil cel mai mare minus.
C a t a l i n
Nu, cel mai mare minus e faptul că nu comunicați astfel de detalii de preferat înainte de a băga pe gât banner-e și PM-uri publicitare.
Manuel
Cataline, tu ceri acordul musafirilor pentru a-ti zugravi apartamentul?
C a t a l i n
Casa mea arată la fel și fără musafiri. Forumul fără membrii săi dispare.

Nu e același lucru.
Manuel
Pleaca 10, vin 1000. Fara suparare, atat timp cat forumul ne este pus la dispozitie gratuit, cred ca ar trebui sa fim mai rezervati in aprecieri de genul asta.
AlexV
Mai sunt ~24 de ore pana incepe un nou an. Un nou an care sper sa fie mai bun ca asta care a trecut, atat pe plan mondial, local, dar si personal.

Nu o sa putem sa facem nicio modificare de azi pana maine la forum, asa ca mai buna e partea plina a paharului.

Multumesc Manuel pentru suport si Catalin, in ceea ce priveste comunicarea, ai si tu dreptatea ta in parte.

In consecinta va urez tuturor La Multi Ani !!!
daniel4ro
QUOTE(pit-bull @ 30 Dec 2011, 16:00)
Oricum la emag ofera 15% reducere smile.gif

*


E cam japca oferta aia de la Emag, ar fi bine sa nu va aruncati din prima la ei. Mie mi-au calculat 457 lei pe un an la Grupama si pe alt site mi-au calculat 319 lei la acelasi asigurator pt 1,5 dci.
RadulescuRomulus
Manuele,
pleaca 10 oameni priceputi, cu experienta, vin 1000 de incepatori, cu zeci/sute/mii de intrebari. atat. Insa banuiesc ca pt tine [si ceilalti ce gandesc ca tine] e ok.
La mine, la ultimele teste cred, nu-mi mai dadea voie sa ma loghez, nu-mi mai recunostea parola. a trebuit sa schimb userul. La fel - nimic neanuntat, dar mai ales, nimic suport cand am incercat sa ii contactez sa ma ajute sa re-intru in sistem, constient fiind ca am respectat intru-totul regulamentul.
Fara suparare, chiar daca e gratis, nu inseamna ca daca vreau sa stau sa il citesc, sa le inghit moderatorilor tot rahatul publicitar. ca de vina nu e rca-ul sponsor, ci moderatorii care au incuviintat actiunea. Oare de ce nu au facut o "cheta publica"? "forumisti, ca sa ne fie mai bine, trebuie sa punem x ron cel putin x membri sa facem lucrul mai bun/usor/etc."
Si bag mana in foc ca sunt oameni care si acum ar da, numa sa nu mai vada scarba aia de reclama. Fireste, nu ma bazez in afirmatii pe cei care gandesc ca tine sau ca moderatorul/ii ce au permis sa intre cu bocancii si in PM.
Si uite asa, se manjeste cu d'alea si un ultim lucru util in internetul acesta.
Manuel
Banuiesti prost, am ceva vechime pe-aici, mi-am facut chiar si cativa prieteni, asa ca nu mi-e indiferent cine pleaca. Si pe mine ma deranjeaza reclamele, insa trebuie sa intelegem ca este nevoie de bani ca sa intretii un astfel de forum. Ideea cu cheta a mai fost la inceputuri, a fost pusa in aplicare si s-a terminat prost.
Eu am incheiat discutia pe subiectul asta, n-am chef sa ma cert cu nimeni.
AlexV
RadulescuRomulus, este vorba de administratori, moderatorii nu au nicio vina.
RadulescuRomulus
atunci, prezint scuze moderatorilor. atat. celor care "am ceva vechime pe-aici, mi-am facut chiar si cativa prieteni, asa ca nu mi-e indiferent cine pleaca" insa in fata acestei frustrari se rezuma la "Pleaca 10, vin 1000." ori care cred ca acest forum si membrii sai reactioneaza la fel ca "la inceputuri" nu le pot spune decat: cele bune, Romulus!
Manuel
QUOTE(RadulescuRomulus @ 31 Dec 2011, 00:11)
nu le pot spune decat: cele bune, Romulus!
*



Nu ma cheama Romulus! huh.gif
RadulescuRomulus
scuze sleep.gif
am uitat ghilimelele => "cele bune, Romulus" este formula prin care imi inchei mesajele.
DragosP
QUOTE(Manuel @ 30 Dec 2011, 23:26)
Cataline, tu ceri acordul musafirilor pentru a-ti zugravi apartamentul?
*


Bănuiesc că nu o face, dar nici nu zugrăvește cu ei în casa.
În plus, Manuel, aruncă un ochi pe regulament, am pus chiar și eu un citat.
E scris cu roșu.
$$ilvviu
Sincer pe mine nu ma deranjeaza domnu' bot.
Pur si simplu il ignor.
Daca s-ar face o cheta cum sugera un coleg mai sus nu cred ca ar fi foarte multi care ar pune fie si 1 euro pt forum.
C a t a l i n
QUOTE($$ilvviu @ 31 Dec 2011, 10:36)
Sincer pe mine nu ma deranjeaza domnu' bot.
*




Păi atunci să transfere la tine PM-urile zic. Sincer.
Filip
QUOTE(argon @ 30 Dec 2011, 21:31)
Baotul n'are nici o vina saracu' , e vina 'patronilor' forumului ahtiati dupa profit. Da' stiu o sa apara un moderator pupincurist imediat sa ne explice cum ca ce cheltuieli implica mentenanta forumului.
*


Argon taci.gif si tu ai fost moderator! LolLolLo.gif Si chiar cred ca implica ceva cheltuieli sa tii forumu` operational atata amar de ani.
ydaniel
Eu de 3 ani fac asigurarile la Rca ieftin si pana acuma au fost cei mai ieftini,am mai prins o mini-promotie,una-alta deci a fost bine.
Manuel
QUOTE(DragosP @ 31 Dec 2011, 10:15)
Bănuiesc că nu o face, dar nici nu zugrăvește cu ei în casa.
În plus, Manuel, aruncă un ochi pe regulament, am pus chiar și eu un citat.
E scris cu roșu.
*



La multi ani si tie! smile.gif
Markos
Eu aștept cu nerăbdare următorul bot, FetițeIeftine.
gotty
Urmatorul bot de la FetiteIeftine?
Laurentziu83
Si eu am primit un mesaj de la erceaieftin asta, nu mi-a placut, insa sunt dispus sa-l iert daca imi face o oferta de maxim 400 de lei anual pentru un RCA la Omniasig pentru Megane-ul meu. biggrin.gif



P.S.: direct la asigurator e 800 si ceva. biggrin.gif
Ori suntem asiguratori ieftini ori nu mai suntem.
marksman
M-a surprins si pe mine in mod neplacut "botz"-ul cu un PM cu erceaeftin. N-are buton de ignore din pacate...
maho
Incercati si voi din Control Panel, PM Buddies/Block List; dac-a mers la mine, o merge si la restu'.
cosmin_2300
QUOTE
Eroarea returnată este:

Ne pare rău, dar nu am găsit acest membru

Numai tu știi cum ai reușit să-l blochezi rolleyes.gif
clr
Vazut ca am pm. Intrat, vazut bot si titul sugestiv, nici nu m-am deranjat sa-l deschid. Select si delete. 10 secunde maxim. Inutila "opareala" unor useri dupa parerea mea.
Atata timp cat nu primesc 10 mesaje de genul asta pe zi mi-e fix-pix. Sa-mi trimita din cand in cand cate unul ca scap repede de el.

N-as vrea sa va simtiti jigniti de exprimarea mea, dar dupa cum spunea cineva mai sus eu am prins si vremuri cand s-a facut cheta (ce vremuri, aveam DSN pe atunci).
Stiu ca Money a donat nu stiu ce licenta de IPB daca-mi aduc bine aminte, unii au trimis bani samd. Nu a fost usor.
E usor sa zici sa se stranga bani, dar in realitate cand se ajunge acolo putini sunt cei care dau.

Eu stiu un singur lucru: am economisit enorm (bani, timp, nervi) datorita informatiilor utile pe care le-am primit pe forumurile daciaclub/reno . Si in afara de faptul ca atunci cand am putut am incercat si eu sa ajut cu un sfat din ce am invatat de la altii nu am dat nimic la schimb.

Am vazut cu ochii mei facturi de servere sau de licente si stiu ce inseamna. Nu mai spun de munca celor care se ocupa. Daca cineva crede ca poate suporta cheltuielile echivalente sa nu mai avem publicitate il invit sa ia initiativa sponzorizarii. In rest, la criticat tot romanul e campion.
maho
@ cosmin_2300:
Pai v-am zis cum; inainte de a sterge pm-ul, clic in stg. la "PM Buddies/Block List", l-am adaugat (de fapt acum e singurul in lista respectiva a mea) si gata; eu sunt pe varianta (coltul din stg. jos) "English", nu stiu daca are vreo importanta.
@ clr: +1 up.gif
adrian mgn
cu totul de acord cu ce a scris Clr !!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.