Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [SCHIMB] Jante Mak Veleno
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Tavi Dragotoiu
Am pe masina un set de jante in perfecta stare pe 17" MAK VELENO echipate cu cauciucuri Continental Sport Contact 2 de vara dimensiunea 205/50/17, uzate pe fata 5% maxim, pe spate 50%.
Vreau sa le schimb cu un set de jante in stare foarte buna pe 15' sau 16" echipate cu cauciucuri de iarna bune, eventual si cu jante originale de tabla cu cauciucuri de iarna plus diferenta.
Rog pe cei interesati sa ma contacteze pe forum, pe mail dragotoiu_octavian@yahoo.com, sau pe skype/messenger ID: td77vlv

Multumesc
tpv
Am un set de jante de tabla originale pe 16 in stare f. buna echipate cu anvelope de iarna Pirelli 205/55/16.
Ce diferenta doresti?
Tavi Dragotoiu
Ti-am trimis PM. Vreau sa stiu cat este uzura cauciucurilor, daca poti masura ar fi perfect, daca nu, ma multumesc si cu o poza-doua. Acelasi lucru voi face si eu in we urmator cand ma intorc acasa, voi masura uzura cauciucurilor si voi posta poze elocvente cu ficare janta/cauciuc in parte.
Multumesc.
tpv
Nu am primit nici un pm, poze o sa faca la fiecare in parte.
Tavi Dragotoiu
Nu inteleg de ce nu l-ai primit. Ti-am retrimis, oricum.
Tavi Dragotoiu
...inca valabil...
Tavi Dragotoiu
Jantele sunt made in Italy, cumparate si montate in Italia, cauciucurile la fel, cumparate in Italia, cele de pe fata in 2011, iar cele de pe spate in 2010. Jantele sunt fara lovituri, impecabile, cauciucurile fara absolut nici o pana.
B.A.M
Cauciucuri pe jante sa fie numai de iarna?
Tavi Dragotoiu
In principiu da, dar depinde de dimensiunea si starea jantelor, daca nu ma costa mult sa le incalt cu cauciucuri de iarna si cauciucurile da vara sunt cel putin la fel de bune ca ale mele putem discuta. Deci trebuie sa fie pe 15", maxim 16", ca nu le schimb cu altele pe 17" ca e ilogic. Trimite-mi te rog detalii. Multumesc.
Tavi Dragotoiu
...inca valabil...
dan166
Jante originale tabla 15" echipate cu Dunlop Winter Sport M3 ,195/65/15 ,dot 2009,cauciucurile au fost cumparate in 2010 noiembrie.Cauciucurile arata excelent.Daca cumva esti de acord,iti dau si cauciucurile de vara 2 bucati Dunlop SP Sport 01 ,195/65/15,(dot 2007, dar cauciucurile au fost cumparate in 2009, noi,arata foarte bine)+2 bucati Michelin ,195/65/15, cu care a fost echipata masina cand a fost cumparata(acestea doua,sincer,nu arata rau ,dar trebuie inlocuite).Permite-mi o intrebare:de ce vrei sa le schimbi?Arata traznet! Numai bine!
Tavi Dragotoiu
Vreau sa le schimb pentru ca ma costa prea mult cauciucurile pe 17", si vreau sa tin doua randuri, de vara si de iarna. Si pentru ca mi-a cam trecut nebunia cu bagat de bani aiurea in masini doar ca sa arate traznet...
Pana acum sunteti mai multi interesati, dar inca nu am primit poze si oferte concludente de la nimeni. Repet: daca jantele la schimb sunt de tabla, vorbim si de o diferenta de bani, daca sunt de aliaj, nu, dar trebuie sa fie cel putin la fel de bune ca ale mele.
dan166, de unde esti?

Cei interesati cu adevarat de schimb va rog sa-mi scrieti PM sau mail la adresa:
dragotoiu_octavian@yahoo.com

Multumesc
dan166
Jantele sunt din tabla.Cauciucurile de iarna(Dunlop 4 bucati) +cele doua de vara(Dunlop) arata foarte bine.Michelin -urile ,2 bucati,au uzura aproximativ 60%(pe care le voi schimba in primavara daca voi ramane cu ele),cu toate ca ar mai merge si in vara aceasta.Daca te hotarasti sa facem schimbul,eu sunt din Curtea de Arges,propun sa ne intalnim la Lugoj.Cu stima,Dan
Tavi Dragotoiu
Pentru dan166:
In pricipiu sunt de acord cu schimbul si ma intereseaza doar rotile echipate cu cauciucuri de iarna, nici un alt cauciuc in plus. E convenabil pentru mine si sa ne intalnim in Lugoj, dar saptamana viitoare. Hai sa discutam pe PM detalii legate de diferenta de bani, sau suna-ma incepand de sambata seara la 0745007103, ca momentan nu sunt in tara.
Multumesc.
dan166
Ti-am trimis mesaj pe adresa de e-mail.
Cu Stima,Dan
Tavi Dragotoiu
...valabil...
B.A.M
In ce dilema m-ai pus .
Anul trecut am dat 1600.00 ron pe anvelopele de vara cu care nu am fost decat pana in Italia si inapoi.
Iar jantele o sa pun poze cu ele sunt pe 16 iar ca firma sunt Art ceva chinezari care dupa doi ani de purtat doar vara arata foarte bine.
Vb.

12 Jan 2012, 16:25:
Cam asa arata jantele.
Tavi Dragotoiu
Hmmm... chiar daca sunt chinezarii, nu arata rau. Chiar si asa, daca erau incaltate cu cauciucuri de iarna era perfect. Ce dimensiune au cauciucurile? La latime ma refer, 205 sau 195?
B.A.M
205/55/16

13 Jan 2012, 18:29:
Uite cum facem caut eu ceva cauciucuri de iarna .
Sau mai bine cauta tu si sa imi spui de ceva diferenta la schimb janta pe janta.
Eu oricum o sa caut ceva cauciucuri pe 16 de iarna.
O seara buna vb.
Tavi Dragotoiu
B.A.M. ai PM, multumesc.
Tavi Dragotoiu
...inca valabil momentan...

<span class='edit'>15 Jan 2012, 18:48:</span>
Am revenit cu poze din care sa se vada uzura cauciucurilor. Sunt facute din pacate cu telefonul si masina era murdara, daca ma lasa vremea s-o spal revin cu alte poze. Maine o sa citesc si DOT-ul ca azi am uitat. Cred ca am exagerat putin cu uzura de 50% pe spate, cauciucurile sunt mai bune decat am apreciat eu initial.
Tavi Dragotoiu
Valabil pana la sfarsitul saptamanii viitoare, adica pana in 28 ianuarie.
Tavi Dragotoiu
Valabil pana in 28 ianuarie.
Tavi Dragotoiu
Am mai facut cateva poze azi, e drept fara s-o fi spalat in prealabil din pacate...
Tavi Dragotoiu
...valabil inca o saptamana...
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
AMR 4 zile!!!
B.A.M
Sa inteleg ca nu le vrei pe ale mele?
Astept un raspuns ale mele + o suma de bani pe ale tale.
Dar vorbim doar de jante .
Poate tu vinzi anvelopele + bani de la mine si iti iei ceva de iarna.
O zi buna astept raspuns.
Tavi Dragotoiu
Eu nu am decat un rand de roti, nu o pot lasa pe butuci ca sa fac manevrele astea, daca le dau, le dau cu tot cu cauciucuri, si pun imediat altele. Tot cantaresc ofertele, dar nu ma decid... mie mi-ar trebui in we urmator roti de iarna, si mai astept un raspuns azi de la cineva, si dau o tura maine sa vad niste cauciucuri SH pe 17 de iarna si mai vad...
petre 1
Am vorbit acum cateva zile pe pm despre un schimb si ramasese sa iti pun niste poze cu jantele mele.
Iute-le :smile.gif
Tavi Dragotoiu
Multumesc pentru poze, ai pm.
Tavi Dragotoiu
Alte detalii despre cauciucuri promise anterior:
- spate DOT 5007 cumparate in 2009
- fata DOT 0710 cumparate in 2011
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
Conditiile schimbului se modifica un pic, adica: schimb DOAR cu jante originale de aliaj pe 15 sau 16 in stare foarte buna cu orice fel de cauciucuri, dar cu conditia sa fie cel putin la fel de bune ca ale mele.
Tavi Dragotoiu
Conditiile schimbului se modifica un pic, adica: schimb DOAR cu jante originale de aliaj pe 15 sau 16 in stare foarte buna cu orice fel de cauciucuri, dar cu conditia sa fie cel putin la fel de bune ca ale mele.



yuly_megan
te intereseaza un schimb cu jantele mele au anvelope de vara 2 sunt ca noi din 09-10 Continental si celelate 2 Dunlop sunt ceva mai vechi si mai uzate 07 parca
jantele sunt in stare buna nu au fost sudate sau ceva de genu, nu sunt strambe
Tavi Dragotoiu
Sunt pe 16?
yuly_megan
QUOTE(Tavi Dragotoiu @ 2 Feb 2012, 20:10)
Sunt pe 16?
*



da sunt pe 16
Tavi Dragotoiu
Multumesc celor care au venit cu oferte in anunt si pe PM. Dupa ce trec zapezile o sa hotarasc cine castiga schimbul si voi posta poze cu noile roti. Pana atunci si alte oferte sunt binevenite. Multumesc.
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
b0gdan01
Salut,

Mai ai rotile? Te intereseaza cash?

Merci,
Bogdan
Tavi Dragotoiu
Multumesc, prefer schimbul pentru ca asta e singurul rand de roti pe care-l am.
Tavi Dragotoiu
up
suedezzu
Salut,te intereseaza un schimb cu jante de tabla pe 15 cu cauciucuri de iarna sau vara +diferenta pt . jantele tale. Jantele de tabla sunt cele cu care a fost achizitionata masina de noua.
Tavi Dragotoiu
Iti multumesc si tie pentru oferta, ai PM.
Tavi Dragotoiu
up
Tavi Dragotoiu
up
millian03
la ce pret sunt jantele?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.