Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema Radio:(
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Probleme tehnice - Dacia Duster
Raxi15
Salutare!
Am o problema,am avut un accident si am dus masina in service,cand m-am dus prima oara sa o iau avea pana,a doua oara m-am dus,am luat-o si nu mi-am dat seama ca nu merge radioul si cand am ajuns in fata blocului ,am zis "ce pana mea nu se aude muzica?"
ma uit la radio si aparea "0000" atat,nu am putut face nimic decat sa schimb cifrele alea in loc de 0000 puteam pune 1234,am pus si cd si stick si nu merge(e radioul masinii,adica nu l-am schimbat)
M-ati putea ajuta cu ceva?as putea sa il rezolv eu sau trebuie sa ma duc la ei?ptc ma deranjeaza sa tot fac drumuri in fiecare zi la ei...
balcanic
Ai nevoie de codul de la radio. Trebuie sa il ai ori pe hartia de receptie a masinii ori in cartea de garantie.
A fost deconectata bateria si de aceea s-a resetat.
IRONICK
QUOTE(Raxi15 @ 29 Feb 2012, 18:19)
Salutare!
Am o problema,am avut un accident si am dus masina in service,cand m-am dus prima oara sa o iau avea pana,a doua oara m-am dus,am luat-o si nu mi-am dat seama ca nu merge radioul si cand am ajuns in fata blocului ,am zis "ce pana mea nu se aude muzica?"
ma uit la radio si aparea "0000" atat,nu am putut face nimic decat sa schimb cifrele alea in loc de 0000 puteam pune 1234,am pus si cd si stick si nu merge(e radioul masinii,adica nu l-am schimbat)
M-ati putea ajuta cu ceva?as putea sa il rezolv eu sau trebuie sa ma duc la ei?ptc ma deranjeaza sa tot fac drumuri in fiecare zi la ei...
*
Codul il gasesti pe factura. Fiecare cifra se baga prin apasare repetata pe primele taste.
Raxi15
Multumesc mult,eu am venit chiar acum de la masina,ca mia zis cineva ca daca nu are un buton de restart si am fost jos si am tinut apasat pe tasta 6 vreo 4 secunde si imi aparea "code err", acum m-am prins

<span class='edit'>29 Feb 2012, 19:54:</span>
Imi puteti spune daca stiti exact unde sa ma uit dupa cod?adica ce ar trebui sa scrie?




EDIT:Am gasit codul,multumesc mult pt. ajutor
tibi.matei
smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.