Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare pt avocati
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Varu
un domn e casatorit cu o doamna. au un copil. intr-o zi, doamna dispare de acasa cu copilul, si-i trimite un sms tatalui ca nu-i mai da copilul inapoi. ce poate face tatal ca sa-si recupereze copilul ?
Marty
Lipsesc detalii! Exista o casatorie consfintita de autoritatile romane sau traiau in concubinaj ? In Cert. de Nastere al copilului, cine era trecut in dreptul rubricii TATA ?

Later edit: scuze, n-am fost atent, mi-e cam rau. Deci domnu' respectiv se poate duce la politie unde va inainta o plingere impotriva parasitoarei de domiciliu.
MAKRON
Te-as putea sfatui dar statutul nu-mi permite...intreaba-l pe Andrei (Asarban); poate nu te arde la onorariu smile.gif
asarban
Ce sa faca..cerere de incredintare minor!
Mai multe..pe pm intre 4 ochi si ...
Varu
politia nu vrea sa inregistreze plingerea, pe motiv ca este o problema strict de familie, intre soti.

p.s. nu e vorba de mine si de familia mea, doamne fereste.
MAKRON
Politia are OBLIGATIA sa inregistreze plangerea si sa dea o solutie....desi solutia lor nu iti va fi de folos.
Inteleg ca aceasta chestiune este urgenta, arde si ar fi indicata o masura pe cale de ....Zii tu, Andrei!
asarban
581 C.Pr.Civ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.