Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Service tinichigerie si vopsitorie auto
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Mephistooo
Firma noastra dispune de unul dintre cele mai moderne service-uri clasificandune la un nivel European avand doua puncte de lucru, unul in Bucuresti, pe strada Buzesti nr.12, cel de-al doilea fiind situat in Dn 1, Km 27 , Tancabesti , Ilfov .

Servicii
Pentru interventii si reparatii ce tin de Mecanica, Tinichigerie, Vopsitorie si Electrica, s-a gandit si configurat un atelier cu echipament tehnic de ultima generatie, conform standardelor europene, menit sa ofere suport tehnic pentru maxima calitate si servicii rapide.

Aceste reparatii se desfasoara intr-un atelier cu o suprafata de 1300 mp, care permite efectuarea acestor activitati pe 20 autoturisme si/sau autoutilitare concomitent. Suntem pregatiti pentru interventii si reparatii pe parte mecanica si electrica atat pentru autoturisme produse in strainatate, cum ar fi Mercedes, BMW, Alfa Romeo, Volkswagen, Opel, Renault, Citroen, Fiat, etc., dar ne propunem sa nu neglijam nici marcile interne Dacia sau Daewoo.
In cadrul atelierului de Tinichigerie si Vopsitorie, ca de altfel in orice departament al service-ului, se utilizeaza echipamente, piese si accesorii de foarte buna calitate si foarte bine cotate in piata auto.
Zonele de pregatire, vopsire si uscare au fost dotate tinand cont de cei mai buni furnizori din domeniu existenti pe piata in acest moment, de calitatea produselor si de cota de incredere pe care acestia o inspirau participantilor la cercetarea de marketing pe care am desfasurat-o precedent alegerii facute si semnarii contractelor de furnizare.
Astfel cei 400 mp alocati acestui department, permit pe parte de tinichigerie, reparatii la structura metalica si de rezistenta a autovehiculelor cat si fixarea in coordonate a daunelor care au afectat sasiul masinii.
Sudura se realizeaza cu ajutorul aparatului de sudura in argon, pentru a proteja metalul neincalzind o suprafata mare in jurul sudurii. Ne propunem sa folosim pentru vopsirea autovehiculelor cele mai moderne si ecologice metode tehnice.
Caroseria este protejata impotriva gazarii cu fuller prin conectarea echipamentelor de slefuit direct la grupul central de aspiratie.
Folosim lampi cu unde infrarosii pentru a usca chitul si fullerul in profunzime si rapid. Pentru a mentine standardele de calitate la nivelul propus izolam complet autovehicolul in timpul vopsirii si filtram aerul folosit la uscare.

Colaboratori
Parteneri societati de asigurari cu contract (decontare directa):
1. Allianz Tiriac
2. Astra Asigurari
3. Omniasig
4. BCR Asigurari
5. Uniqa
6. Group Ama
7. Garanta
8. ASIROM
9. Generalli
Furnizori piese:
1. Autototal
2. Augsburg International
3. International Motors Group
4. Materom
5. Autonet
6. Elit Piese Auto
Furnizori parbrize:
1. Ager Service
2. Martec
Furnizori produse vopsitorie:
1. Mirka, 3M


Despre noi

Hala de mecanica are urmatoarele dotari:

1. Elevator cu doua coloane-4000kg
2. Aparat reglaj faruri
3. Aparat AC
4. Scanner pentru diagnoza autoturismelor(tester)
5. Aparat pentru diagnosticat si masurat acumulatorii
6. Cal de redresat caroserii
7. Aparat de sudura in argon
8. Aparat tras(indreptat tabla) electric

Zona de pregatire si vopsitorie avand urmatoarele dotari:
1. Un cuptoar cu uscare rapida
2. Doua standuri de mix-uri vopsele
3. Zona de pregatire cu aspiratie

Vi se vor pune la dispozitie toate informatiile legate de costuri, clientul avand posibilitatea cunoasterii anticipate a costurilor de reparatie. In afara faptului ca ii permitem clientului sa asiste la reparatia masinii pentru a vedea toate imbunatatirile ce i se aduc propriului autoturism ii putem permite sa o poata vizualiza in timp real (prin intermediul Internet-ului) si performantului sistem de monitorizare intern.
Oferim clientilor auto la schimb pe perioada reparatiei ( cel putin 3 zile ).
Platforma disponibila 24h/24h.
Va stam la dispozitie la urmatoarele adrese si numere de telefon:
1. Buzesti nr 12
2. Macau Ionut tel 0728996611
3. Dn1 , Km 27 , Tancabesti Ilfov tel0728996611/ 0213502660
4. Fax-0213502659
5. Adresa e-mail: contact@luxautoservice.ro

22 Mar 2012, 10:01:
Pana la sfarsitul lunii martie toti membrii au reducere 15 % pentru orice interventie !
BoR
Efectuati si reparatii locale, fara revopsirea intregului reper? In special ma intereseaza in cazul ciobiturilor de pe capota. Multumesc.
Mephistooo
Pentru mici zgarieturi, sau ciobituri se poate folosi polish, dar iti recomand vopsirea intregului reper, daca vopseaua e sarita.
Pentru polish 400 ron pentru toata masina sau 50 ron per reper.
Pentru vopsitorie 350 ron per reper ( in pret intra demontare, pregatire vopsire, vopsire si polish elementele de legatura pentru pierdere... ex. pentru vopsire capota se v-a polish-a aripile si bara)
BoR
Ok, multumesc. Va voi contacta.
Mephistooo
Pentru toti membri forum.reno 10% discount pentru toata luna aprilie din totalul oricarei lucrari.

Lux Auto Service
0728996644 / 0726965800
contact@luxautoservice.ro
Mephistooo
Ford Mondeo
marcykone
cred ca-i Focus..oricum nu conteaza..a iesit bn...ms ptr oferta de pe pm,intre timp am rezolvat-o cu un prieten..
Mephistooo
asa e, ai dreptate, este focus, greseala mea....
Mephistooo
Pana la sfarsitul lunii aprilie 20 % reducere !!!
Radel
Pentru un Logan 2005, berlina, Rosu Passion cat ar costa vopsirea?
Ca elemente, nu se vor vopsi (au fost revopsite datorita unor avarii) bara fata si spate, capota portbagaj.

Mai sunt cateva remedieri pe ici pe colo, vopsea sarita, vopsea umflata de rugina etc.

Multumesc.
danny_alcatraz
sal vreau sa stiu si eu cat mai costa sa imi vobsesc intreaga masina un clio 3 alb ?
Mephistooo
radel, danny_alcatraz v-am raspuns prin pm
Mephistooo
Alfa Romeo GT

18 May 2012, 11:29:
Audi A4
Miria
Salut, prietena si-a lovit masinuta(bara) la un Mercedes A Klass.M-ar interesa cat ar costa revopsirea barii,posibil trebuie si chituita fiind luat un pic din plastic.Merci astept raspuns!
Cata10
Buna ziua, as vrea sa imi faceti si mie un pret.Mai jos o sa postez niste fotografii.In principiu partile care necesita reparatie sunt, portbagajul, toata partea stanga(este zgariata cu cheia si aripa dreapta spate(lovita in parcare)

Astept raspuns!

27 May 2012, 21:16:
Buna ziua!
Toata partea stanga a masinii(Aripa fata, usa fata, si usa spate), este zgariata cu cheia(am pus jos o poza) Trebuie revopsite toate elemetele afectate? sau mai este alta solutie?..+ elementele care le-am descris in postul trecut!

In aceste conditii care ar fi pretul pentru tot?
Mephistooo
cata10, miria, v-am raspuns prin pm.
mtx
Salut Mephistooo, ma intereseaza pentru un Logan (albastru metalizat) urmatoarele operatiuni:

- indreptare + vopsire capac rezervor benzina
- reparatie balama capac rezervor benzina
- indreptare capota (o infundatura mare de marimea unui fund + doua puncte mici de marimea unor cirese) + vopsire
- indreptare panou usa (langa oglinda retrovizoare) + vopsire

Multumesc!
ionutz_87
Mephistooo ai pm
Mephistooo
...
george_scala_2004
salut,

cu ce firme de asigurari aveti decontare directa?

multumesc,
alexh
Salutare. Atasez si eu cateva poze si te-as ruga sa-mi spui un pret defalcat pt urmatoarele:
1. pret total pt pozele 0-4 - este vorba de usa spate dreapta, pragul din dreptul ei si ciupiturile alea de pe pasajul rotii dreapta spate
2. pret pt poza 5 - usa dreapta fata - a fost usor indoit coltul usii, l-am indreptat si a ramas vopseaua sarita;
3. pret pt poza 6 - usa stanga fata - se observa cu greu, este o adancitura (a fost lovita cu piciorul) - am inteles ca astfel de chestie nu se poate fara revopsire; crezi ca ai putea s-o indrepti fara sa fie nevoie de revopsire?
4. cate un pret pt bara fata/spate.

Masina este un Renault Megane 2.1 - culoare bej angora (difera de bejul de pe Megane 2.2).

Astept raspuns aici, pe PM sau la tel 0745 988 334.

Numai bine.

[attachmentid=1627881474] [attachmentid=1627881475] [attachmentid=1627881476] [attachmentid=1627881477] [attachmentid=1627881478] [attachmentid=1627881479] [attachmentid=1627881480]
Robert19
Salut,

Ma intereseaza niste preturi pentru vopsire+tinichigerie la urmatoarele elemente:

1Aripi spate cu inceput de rugina in zona rotilor
2.Aripa fata dreapta cu vopsea sarita si usoare indoituri
3.Capota motor matuita are nevoie doar de revopsire

Ps. Este vb de o Dacia Logan culoarea Rosu Passion

Mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.