Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manson maner frana de mana
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Tutoriale, Tips & Tricks
RIon
Singurul lucru care ma incomoda la SLZ noua pe care am luat-o, era manerul franei de mana, care aduce a masina a anilor 70-80...
Cea mai ieftina varianta la care m-am gandit:
cumparat un set de mansoane bicicleta (ca in poza de mai jos) cu 4 lei noi - se gasesc in piete, tarabe sau magazine de bike-uri, negre (model mulat cu degete - rosu), lungime care aproape au acoperit tija franei de mana... in proportie de 75-80%.
Am incercat sa trag pe maner primul manson, am facut febra musculara si pana la urma l-am rupt... apoi mi-am adus aminte de sprey-ul de silicon... am dat un jet pe maner si altul in interiorul mansonului, si a intrat in 5 secunde...
Cand imi recuperez aparatul foto, fac si poze...

Cert e ca, arata altfel si...atingerea e mai soft...[attachmentid=12283]
E, se cheama ca m-am apucat de... un mic tunning wub.gif
BGV
sau cu putina apa si sapun,si nu mai faceai fitness laugh.gif
RIon
Revin cu poze de la locul faptei...
Expun si mansonul ,,ranit" sa vedeti exact cum arata acest model si care ii sunt dimensiunile
[attachmentid=12308]

apoi produsul final cool.gif
[attachmentid=12309]
RIon
partea a doua...
[attachmentid=12310]
[attachmentid=12311]
bertro
RIon, esti un geniu! biggrin.gif
azi umblai prin bazar dupa niste tevi si mi-au cazut ochii pe o taraba cu piese de bicicleta unde aveau si mansoane. mi-am adus aminte de topicul asta asa ca am luat si eu o pereche din alea lungi (ca in ultimele tale poze, numai ca pe albastru in loc de rosu). am dat 35 de mii perechea si nu mi-a trebuit decat unul. desigur, noroc ca am avut spray cu silicon in portbagaj, ca incepusem si eu sa fac muschi cand am incercat sa-l montez fara.
arata surprinzator de bine in comparatie cu fierul ala patratos care se vedea iniante. eu am ales sa-l pun cu partea colorata in sus, chiar daca nu mai sunt gaurile unde vin degetele. efectul optic mai presus de toate biggrin.gif

inca o data, geniala idee. uite ca ai si un adept biggrin.gif . desigur, cand o sa il laude cineva, o sa am grija sa spun ©RIon 2005 tongue.gif
RIon
Ma bucur ca e de folos, si e ieftin... biggrin.gif
Multumesc si pentru aprecieri...

Daca tine, il patentam si ruinam firmele de tunning smile.gif

Ce e mai fain, e ca poti sa schimbi manerul cand doresti... ce culori si forme gasesti wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.