Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Asiurare pentru calatorie in Bulgaria
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Daxx
Buna ziua!
Intentionez sa merg in vacanta de vara in Bulgaria si as vrea sa stiu ce fel de polita de asigurare mi-ar trebui pentru a fi despagubit in caz de daune. (indiferent de ce tip ar fi ele).
Exista pentru asigurarile tipa CASCO vreun addendum care sa faca referire la acest aspect?
Multumesc!
testike
Pai verifica la firma unde ai Casco.
La Allianz unde am eu ofera extinderea Casco gratis in afara tarii daca ai Casco + RCA facut la ei.
O perioada nu am avut RCA la ei si am intrebat cat costa extinderea respectiva, parca era vreo 120-150 RON din cate tin minte. Cum mai aveam doar vreo 2 luni din RCA valabil, am facut RCA mai repede ca asa era mai ieftin.
Daxx
Pe ce perioada e valabila extinderea asta? Ai idee?
crisolro
confirm ce a zis testike ... am avut CASCO la mai multe firme si toate extindeau CASCO la extern automat - daca aveai si RCA incheiat la ei sau contra-cost

atentie insa si la tarile acoperite!!! (Bulgaria nu constituie o problema)

se citeste bine contractul CASCO+telefon la broker sau firma de asigurare direct etc.

extinderea o faci pe cat vrei tu, doar ca nu tin minte daca exista perioade fractionate fixe (dupa modelul vignetei) sau poti sa faci pe un nr. exact de zile care vrei tu - tot un asigurator te poate lamuri, asa ca pune mana pe telefon smile.gif
Daxx
Multumesc! Asa voi face. Cu atit mai mult cu cit imi expira polita CASCO si, la reinnoire, am vrut sa stiu sigur ce am de facut/cerut. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.