Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cazare la balea si in sibiu
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Ov
are careva idee (exacta) de cazare pe transfagarasan la balea (1 noapte, sambata spre duminica) si apoi in sibiu (duminica spre luni) ?

Planuiesc un mic tur care sa plece bucuresti, pitesti, curtea de arges, transfagarasan (nani), sibiu (nani), medias, sighisoara (nani), balvanyos (nani), brasov, cheia (nani), bucuresti.

Daca aveti vreo oferta si pt restul locatiilor (sighisoara, balvanyos, cheia) nu va sfiiti !

Ideea e ca as vrea sa merg fara rezervare, la fata locului, dar vreau sa stiu daca gasesc locuri si eventual si cat costa.

Pe transfagarasan nu e batuta'n cuie la balea (ca am inteles ca sunt scoruri de jipane), dar oricum pe undeva prin zona, sa ma pot bucura de minunatii !

Mersic smile.gif
Lacaru
Pe Transfagarasan am innoptat acum 2 ani la Cabana Capra (cum vi de la Vidraru e in capatul vaii inainte de a incepe urcarea finala spre tunel) si a fost vreo 550 mii (atunci) camera cu 2 paturi, destul de ok. Cazare mai gasesti cica la Cumpana pe malul lacului Vidraru. La Balea Lac preturile sunt destul de mari 1 mil-1.6 mil camera cu 2 locuri sau la Balea Cascada (aici nu stiu cat costa).
adister
Pentru Sibiu - Pensiunea Ela (www.hotel-ela.as.ro)...e pe o strada linistita aproape de centru
laur
http://www.balea-turism.ro/
Am stat anul trecut in septembrie, si era vre-un milion camera la Paltinul si parca 800.000 lei la Bilea Cascada. Le recomand pe amindoua, nu merita la Cabana Capra (e muuult mai jos ca altitudine).
In Sibiu am stat in bungalowuri vis-a-vis de muzeul Astra tot pe la 800-1 mil camera.
St
Pentru transfagarasean www.posada.ro si ar mai fi Capra si Balea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.