Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: planetare solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
sergiu15
salut am cautat pe net si pe la magazine planetare pt solenza da nu am auzit nimic despre firmele astea metelli cifam si general ricambi vreau sa stiu daca a folosit cineva aceste tipuri si ce parere are despre ele. sau ar trebui sa nu ma zgarcesc la 100-200 de lei si sa iau de origine care ajung aprox 450 de lei (cele originale au tinut 107000 de km pana sa ineapa sa bata si momentam am 112000 si inca mai merg doar ca acum au inceput sa bata si pe drum drept la accelerari bruste sau cand trec de 80 de km dar daca iau piciorul de pe acceleratie si apas incet dispare zgomotul

app inca o problema cand opresc motorul se mai aude un zgomot ca si cum ar mai fi niste piese in miscare timp de 2 secunde si nu stiu ce ar putea fii si trancaneala de pe fata cand dau peste denivelari de la ce ar putea fi ?
marius c
eu le-am schimbat pe cele originale pe la 150 de mii de km si am pus ricambi destul de bunisoare avand in vedere pretul am facut cu ele 34 de mii de km fara sa le fortez prea tare gen acceleratii cu scartait de roti luat curbe cu viteze mari daca mergi moderat au viata lunga daca nu ........parerea mea este ca se merita sa iei, asta binenteles daca ai bani sa-ti iei originale [mai scumpe dar mai bune], mult succes in alegerea potrivita
radmasa.gif
besche
Eu am 15.000 km pana acum cu planetara reconditionata si vad ca nu face figuri
M-a costat 120 de lei cu tot cu demontat si montat
Valy90
Si eu tot planetare ricambi am de peste 30 de mii de km si sunt multumit de ele, dar am si avut grija de ele, adica fara scartait de roti si alte chestii d-astea.
sergiu15
si cat au costat planetarele si manopera?
Valy90
Daca ma intrebi pe mine, planetarele au fost cam vreo 500 de lei si manopera nu mai stiu.
b-73-zdv
pentru trancaneala verifica bucsile la bara stabilizatoare.mai mult ca sigur ca de acolo este
Iulikk
Dar GKN sau cum mama lu' necuratu' le zice alora pe "bile" se mai gasesc?
marius80_eugen
Eu am AutoSpeed ca planetare , inca multumit , peste 45.000 km . Nu le-am menajat , dar nici nu le-am fortat in mod special .
JOHN123
Salut'
A cam venit vremea, dupa 83 kkm, s-o schimb pe dreapta; am vazut de Autospeed, la 250 lei, dar fara specificatie producataor, iar baietii din depozit stiau doar ca-i 'import'; stiti, deci, ce mai pune acum Autospeed-ul in cutii ?
Eu as vrea nemteasca, GKN, dar le mai importa cineva? Dar de Breckner ce stiti?
JOHN123
M-am lamurit, sunt taiwaneze cele la 250 lei, arata identic cu cele de pe masina, mai putin mansonul de cauciuc. Am gasit si de origine, la 350 lei, dar am amanat-o pt ca, dupa ce am schimbat bucsele barei stabilizatoare, planetara mea a devenit mai cumsecade... smile.gif
sergiu15
am gasit undeva cu 130 de lei bucata cu tot cu montaj si 18 luni garantie reconditionate ma duc maine sa vad care ii treaba si revin cu un post
archibald
autospeed sun fabricate in china si in targ vanzatorul mi a spus sa nu iau ca vor curge imediat
urdavid
salut, nu stiu daca am facut o afacere buna sau am luat tzapa. aveam pe masina planetara din dreapta cea originala si a dus 200.000 de km, dar acuma batea rau de tot, si m-am enervat si am fost la un service, prieten bun cu tata, la care tot meream cu cealalta dacie, (1310). mi-au montat o planetara, era noua in ambalaj, cutie, sigilata si la sfarsit mi-au cerut 150 de lei (planetara + manopera).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.