Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Dacia Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Lupu84
Asa cum scrie si in titlu masina este din 2003, km la bord 106.000, pretul fix este 1800 euro tinand cont ca exceptand unele probleme pe care am sa le descriu mai jos, masina este in stare tehnica buna, relativ ieftin de intretinut si decat sa o vand pentru o suma mai mica de atat prefer sa o tin pe post de masina de rezerva.
Dotari: Aer conditionat, geamuri electrice, servodirectie, jante aliaj, cauciucuri vara + cauciucuri iarna, radio-cd, boxe fata/spate schimbate.
Interventii: schimbat discuri frana la aprox 95.000 km (klaxcar), schimbat ambreiaj la aprox 60.000 km (kit Valeo), revizii facute in termen, schimbare freon AC vara trecuta mentionez ca instalatia de climatizare a functionat si functioneaza ireprosabil.
Probleme actuale: fisura foarte mica pe conducta de inalta presiune servodirectie trebuie completat lichid cam la 2 saptamani de mers zilnic, tobele au fost inlocuite la aprox 40.000km dar in prezent necesita inlocuire intrucat fac un zgomot care poate fi deranjant pentru unii, mici probleme tabla zgarieturi si o mica indoitura pe aripa dreapta fata.
Incidente: lovita in partea din spate de un matiz reparatie efectuata pe RCA-ul soferitei masinii in cauza efectuata la Dacoserv Militari.
Cam asa se prezinta in mare masina, am luat in calcul atunci cand am stabilit pretul ca toate problemele se pot rezolva cu cel mult 500 de euro
Telefon contact: 0722. 698.793
Masina se poate vedea in Bucuresti.
hepea
Primul proprietar?
Lupu84
Aal doilea proprietar. Am cumparat-o in octombrie 2006 de la primul proprietar la 23.000km
cris06
Oalele amortizoarelor spate cum se prezinta? Caseta de directie are pierderi de ulei? Starea hayonului sub chederul lunetei? Multam.
Lupu84
Update: ITP valabil pana la 24.04.2014
In raspuns la intrebarea pusa de Cris06: oalele amortizoarelor se prezinta in stare buna raportat la vechimea masinii, cu mentiunea ca exista putina rugina pe oala din portbagaj pe dreapta. Sub chederul lunetei tabla arata bine nu am gasit urme de rugina cat despre posibilitatea de a pierde ulei pe la caseta de directie chiar ieri a fost ridicata pe rampa pentru efectuare ITP-ului si omul de acolo a zis ca nu pierde.
slash21
cu airbagu' ce sa intamplat?ca din cate stiu scala are volan cu airbag.
george_scala_2004
salut,

asa este: scala are airbag. dar doar cele din 2004. cele din prima serie - 2003 NU au...
anecula_08
doar cele din 2004-2005 au airbag, bafta la vanzare.
Lupu84
Da intr-adevar nu are airbag si nici nu a avut vreodata, asa cum au spus cei de mai sus si carora le multumesc pentru interventie, airbag-volan a fost introdus pe solenza dupa 2004.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.