Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: sfaturi de montare
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Probleme tehnice - Dacia Solenza
trocanaurel
Salut!Cum montez o macara la usa din stanga (manuala)
danutzv
Cred ca deja ai gasit un raspuns pana acum, dar daca nu ... eu am facut aceasta operatie pentru un prieten si nu e complicat deloc. Cred ca etapele au fost urmatoarele :
- am demontat masca de plastic desfacand toate surubelele (inclusiv cele doua din partea de jos) dupa ce in prealabil am dat jos manerul de deschidere si cel de la macara si am decuplat firele de la difuzoare
- am desfacut folia care era lipita sub masca permitand astfel accesul in interiorul usii
- am desfacut geamul din suport si l-am indepartat. Acest lucru se realizeaza prin desfacerea celor doua suruburi aflate pe corpul culisant al macaralei, iar geamul iasa prin tragere in sus cautand pozitia potrivita pentru a fi extras
- am desfacut suruburile ce fixeaza macaraua si am scoso afara pri una din gaurile din usa
- am montat macaraua noua dupa ce am verificato si am unso un pic pentru o folosire mai usoara
- am efectuat operatiile de mai sus in ordine inversa si prietenul meu a fost multumit ca are din nou contrul asupra geamului
Cel mai important este sa te adaptezi situatiei si sunt sigur ca osa reusesti fara probleme. Bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.