Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: benzina vs gpl
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
b17kzm
cred ca toti vom trece la gpl ca benzina se scumpeste mai mereu pe perioada veri
bucatzel
a gepeli, sau a nu gepeli? asta-i intrebarea...
b17kzm
benzina este tot mai scumpa asa ca vom lua cu asalt sa montam gpl
un gpl bun cunoaste cineva , mai exact un sa montez la un pret bun si o statie de gpl buna
astept raspuns
va multumesc
bucatzel
Auzi, da' inainte sa deschizi topic nou, te-ai gandit macar un pic sa folosesti functia search sa vezi daca nu s-o mai discutat absolut de loc?
shake
la gpl nu a crescut pretul deloc nu ?

dry.gif
jaaL
Sincer să fiu , eu nu sunt deloc de acord cu montarea instalației de GPL pe mașină , chiar dacă voi fi forțat de buzunar să'mi pun GPL tot n'o să fiu de acord sleep.gif
b17kzm
mai vom fi fortati sa punem gpl
si daca supar pe cineva imi cer scuze
tatabobu
Bine ca nu vei pune jepeleu fortuit de imprejurari.
b17kzm
daca nu sunteti de acord cu gpk nu ma supar dar este cam scumppa benzina
bogdanel88
la ce consum au masinile astea nu cred ca se merita un GPL decat poate daca faci vreo 30.000 km pe an...si asa merge cum merge pe benzina...daca ii mai pun si GPL nu vreau sa ma gandesc
tatabobu
Ma luam de folosirea gresita a cuvintelor. Ce voiai tu de fapt sa spui e ca te vei simti nevoit sa pui o instalatie de GPL pe masina, in nici un caz nu "fortat". Fa-ti calculul bine inainte, vezi cam in cati kilometri vei amortiza instalatia, gandeste-te cat o sa mai tragi de masina si ia o hotarare in functie de asta.
shake
QUOTE(bogdanel88 @ 3 May 2012, 17:02)
la ce consum au masinile astea nu cred ca se merita un GPL decat poate daca faci vreo 30.000 km pe an...si asa merge cum merge pe benzina...daca ii mai pun si GPL nu vreau sa ma gandesc
*



aprob !

tocmai am observat ca , 35 Lei , Militari > Pipera > Militari > Cijmigiu > Militari > Pipera > Militari , si e pe rezerva dar inca nu e supta , cred ca mai merge ~ 30 km smile.gif

p.s. azi am dat si drumu la aer de la munca pana acasa ca nu se putea...
bygy007
QUOTE(shake @ 3 May 2012, 13:55)
la gpl nu a crescut pretul deloc nu ?

dry.gif
*


a crescut , a scazut , acu ca astia a scumpit benzina o sa creasca smile.gif

se mentine diferenta de aproape 50%
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.