Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Propuneri moderatori!!!!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
dragOn
Am spus si la topicul cu "moderatori" ideea mea este sa exista doar 2 moderatori, cred ca sunt suficienti, in afara de administratori.

Vreau sa va rog sa propuneti voi, pentru a nu exista discutzii!

Asteptam cu interes!
ashu
Propun io: Bobo si Liviu. Vorbesc serios.
dragOn
Liviu e si una din propunerile mele, cea de-a doua sunt io, sincer sa fiu!
GeorgeB
momentan ma abtin. cat am fost moderator cred ca nu am facut greseli (cu exceptia uneia singure :oops: )



dar sa se propuna moderatori dc se vrea si potsa votez pt ei



cel mai bine ar fi sa fie cate un moderator pe sectiune si doi generali. parerea mea.
dragOn
o sa adaug si de votat dar imi trebuie propuneri, iar legat de cate un moderator pe sectiune nu cred ca e nevoie (nu prea e mare branza de moderat) si nici indicat pentru a nu se bate cap in cap!
paulp
Eu nu tin sa fiu moderator. Pot sa-mi expun ideile si ca simplu utilizator.

Totusi, asa cum este structurat acum forumul pare destul de inchegat. Singurele puncte slabe sint la Cafenea, unde fiecare vrea sa spuna ce vrea fara sa-l frece nimeni la cap.

De aceea eu propun sa ramina actuala structura, dar Cafeneaua sa fie moderata doar de Admini. In felul asta evitam ca membrii (si moderatorii sint tot membri) sa-si "dea in cap cu bita" care pe care cenzureaza, iar moderatorii celorlalte sectiuni sa respecte indicatiile primite de la Alex in fisierul de moderare.
MoneyTalks
Voi uitati un singur lucru: acest forum are un proprietar si el e SINGURUL in masura sa decida CINE, UNDE si CE modereaza. Nici unul din ceilalti useri nu are dreptul la astfel de decizii!
Liviu
Imi permit sa te contrazic intr-o oarecare masura ...

Forumul asta este ca o societate pe actiuni smile.gif ... proprietarul (D-l Alex ... va salut pe aceasta cale smile.gif ) infiinteaza firma X cu un anumit capital ... dar apoi .. ca sa atraga fonduri .. incepe sa vanda actiuni .. si uite asa .. incet incet firma respectiva nu o sa mai apartina NUMAI PROPRIETARULUI ... smile.gif .. sunt convins ca nu vorbesc in chineza ptr. nimeni.



In acest moment "firma" (a se citi daciaclub.ro) are un asa zis "consiliu director" care trebuie sa ia decizii importante ... PAREREA MEA ....
dragOn
atunci sa scot si io cashca mai multi!
MoneyTalks
QUOTE


In acest moment \"firma\" (a se citi daciaclub.ro) are un asa zis \"consiliu director\" care trebuie sa ia decizii importante ... PAREREA MEA ....


In cazul asta decizia trebuie luata NUMAI de "consiliul director". Si pentru a fi obiectiva decizia, ea NU trebuie influentata de parerea nici unui alt user de pe forum
Wolfmark
hihi smile.gif Nu stiu de ce, dar am impresia ca Andrei (adica asarban) ar cam face parte din "consiliul director" biggrin.gif
dragOn
Chiar nu ne putem detasa de conflictul bibicu - asarban?

Hai sa privim in viitor si sa luam niste decizii, pentru ca aceste mici neintelegeri sa nu mai existe!

Insist sa faceti niste propuneri pentru a putea face si un vot!

Cred ca e cel mai bine asa!
asarban
Hihi!

Eu am o propunere tampita!

La Cafenea sa fie 2 moderatori:

Money Talks si cu mine!

Promit ca nu redeschid EU topicul inchis de musiu!

A, ce ziceti?

Se impaca si capra si varza, si dictatoru si asupritu, si.....
dragOn
Andrei, te rog eu frumos, pentru mine asa, las-o moarta!

Stii bine ca asa nu se va rezolva nimic!



Si intre noi fie vorba, ai parte ta de vina!



Daca vrei sa off-topic -arim, mail me la dragon@rdslink.ro
asarban
173.gif

Neamule!

Nici sa vb serios nu se mai poate!

Ai zis sa facem propuneri?

AM facut propuneri!

Ce e rau in asta?



Sunt incompatibil cu calitatea de moderator?



Ha???

256.gif
MoneyTalks
QUOTE
Hihi!

Eu am o propunere tampita!

La Cafenea sa fie 2 moderatori:

Money Talks si cu mine!

Promit ca nu redeschid EU topicul inchis de musiu!

A, ce ziceti?

Se impaca si capra si varza, si dictatoru si asupritu, si.....


Nu e o propunere de loc timpita. Din partea mea, daca consiliul director asa hotaraste, de ce nu? :wink: Si apropo, nu exista asuprit si asupritor icon_twisted.gif
Valentine
propun sa facem ca la constitutie - fiecare candidat isi pune numele si face un poll "vrei sa fiu eu moderator la ... " cu raspunsuri da sau nu.



si ar trebui sa se stranga 1/2 din voturi adica minim 400, si sa aiba 50%+1 din cei care voteaza cu DA. smile.gif

smile.gif biggrin.gif
Liviu
asta ar suna extrem de plauzibil DACA toti utilizatorii inregistrati frecventeaza forumul smile.gif .. dar .. din nefericire .. cred ca nici macar jumatate din cei inregistrati nu sunt activi sad.gif ...
Valentine
atunci propun ca lumea sa isi concentreze atentia asupra acestui fapt, si anume scopului site-ului .... nu tuturor prostiilor astea cu moderatori sau nu!



sunt niste bube, care fac site-ul extrem de placut pentru mine de exemplu (care am sute de posturi si mi-am bagat coada peste tot, asa ca stiu unde sa caut ce si cum), dar pentru un utilizator nou un site neplacut: pentru el este o mare de informatzii care de care mai ciudate, off-topic, proaste, bune ... un conglomerat din care nu intelege nimic.



(a se vedea cazul celui mai nou membru care intreaba de antigel pentru DSN si i se tranteste ca s-a mai discutat si ca topic closed - eu daca as fi utilizator nou as zice ca oamenii sunt cam stresati aici - dupa tonul lui Liviu din acel post).



Am deschis un topic la tutorials dar nimeni nu a postat nimic (ce anume trebuie facut/verificat la cumpararea unei slz noi). Consider ca acel topic este unul dintre principalii furnizori de useri noi.



Mai mult, toata lumea se grabeste sa zica vezi cu search. Este greu pentru cineva care foloseste sa zic internetul sporadic, sa se prinda el din prima ca trebuie sa caute. Trebuie spus undeva. Cautarea de sus, nu se vede!.



Scuzati-ma ca sunt off-topic aici, dar mi se pare ca "baba se piaptana, si tara arde", asta este o discutie aici tipic parlamentaru' roman, care e ales si tot nu face nimic, iar daca face, face cum considera el mai bine nu poporu', in loc sa se ocupe de problemele reale ale tzarii.



So wake up people! :!:
Bobo
ashu merci de propunere dar prefer sa raman membru; mai ales ca urmeaza sa-mi schimb serv. si nu stiu ce teava la net o sa am; de-aia l-am rugat sa ma scoata ...



oricum constat cu tristete ca orgoliul strica multe; orgoliul de a face ordine, de a crede ca iti apartine aceasta comunitate, ca ai drepturi asupra ei, ca esti taticul ei si tre s-o protejezi;

daca n-ar fi mandria ce bine ar fi.. a se vedea filmul "avocatul diavolului";
asarban
Ntz!

Vanitatea din avocatulo diavolului e "orgoliul", nu mandria!

Cica ar fi o diferenta!
dragOn
Din pacate vad ca se trancaneste foarte tare pe tema moderatorilor dar nimeni nu isi ia raspunderea sa faca niste propuneri klumea!
asarban
Eu am facut niste propuneri ca lumea dar nu ma iei in serios!

Hai sa recapitulam!



La SN Liviu si sstanescu (ca tot sta toaaaata ziua pe yahoo!)

La Slz Wolfmark (ca tot face drumuri zilnice la Meridian) si GeorgeB

La CLT Dragon si PaulP

La Cafenea Money Talks si cu subsemnatul asarban

La Tutoriale, Tips&Tricks Liviu si Andu

La Stiri .....habar nu am!

La Bursa campionul posturilor Marty (fara nici o legatura cu nr. de posturi)

La Diverse Aviasol (ca gandeste la prea sus si prea repede decat merge Dacia!)

La Jurnale si Probleme forum nu e nevoie de alti moderatori decat adminii!

La Statistici cata (ca tot am fost "acuzat" ca l-am sarit, dar pur si simplu omul isi face treaba bine si nu e de schimbat!)

Ce ziceti?

Hai ca am facut propuneri "klumea"

Nu mai stati...votati!

____________________________________



Grrrr! Na domnu AlexV, imi editai singur postul ca sa fie cat mai complet si frumos si parfumat si......
dragOn
andrei, stii ca io nu sunt rautacios, dar te-ai uitat macar o idee la primul post, al meu???????????
asarban
Da shef!

Pai si ce, am zis de mai multi de 2??

Stai ca ma mai uit odata!

Bre! Am si mai putini de 2!



Sau tu zicei ca maxim 2 moderatori pe toata placinta de forum??

Adica maxim 5 admini si moderatori?



Pai nu cred ca fac fata fratii!





Dar daca e asa...Liviu si matale!

E bine?



Da' io tot la ideea cu 2 pe sectiune ma gandesc ca e mai bine.......
aviasol
2 pe sectiune e bine! 2 pe forum e imposibil
dragOn
si admini pot modera! crede-ma ca e suficient!
asarban
bine shef!

Cum zici matale!

Atunci asa sa fie!

Lumeeeee lume!

Propunera lu Asarban adica lu mea:

(rapait de tobe!)



Pentru moderatori, io zic sa fie Liviu si Dragon!

(aplauze indelungate, ovatii, urari, scandari!)





Da' sa nu dea sfantu sa incepeti cu faze de genul ca sunteti prea obositi, sau sa inchideti topicuri ca va e prea lene sa le mutati ca pun io mana pe voi si va modeLez nu va modeRez!
asarban
Si ia puneti mana si faceti la sectiunea Alte Discutii un submeniu cu Road-Trip!

Hai caam inceput eu cu Timisoara, mai mutati voi posturile lu AL si Bobo de la Cafenea, hai, ce mai stati ....cere BOBORUL domnule!
Anonymous
Cind o sa infiintati postul de instigator/incitator/dezbinator sa ma puneti pe mine !!!!!!!!!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
dragOn
Am facut si pentru votare la:

http://www.daciaclub.ro/viewtopic.php?t=2422
alex
Avand in vedere ultimele discutii pe mine unul incepe sa nu prea ma mai intereseze soarta acestui forum. Sincer sa fiu, aveam pretentii mai mari dar se pare ca orgoliile personale primeaza intotdeauna. Nu aveti decat sa votati, sa alegeti, sa faceti ce vreti. Pe mine ma contactati cand e vreo problema tehnica sau cand ati ales pe cine vreti moderator. In rest, vorbiti cu AlexV daca o fi dispus sa se implice in partea de administrare.

Singura chestie pe care o sa o mai fac este punerea in vigoare a regulamentului.
paulp
Alex, nu dramatiza, te rog :cry: .

Eu cred ca toata aceasta discutie trebuie privita ca o gluma.

Iar faptul ca la cafenea toata lumea are cite o propunere/idee nu arata decit ca forumul este viu.

Orgoliul nestins al lui dragOn se poate rezolva numindu-l Moderator General.

In felul asta evitam chestionare, topicuri si alte minuni pe tema moderarii.

Daca, tu ne lasi, noi cui raminem :cry: . (sint in priza azi, cred ca trebuie sa mai si muncesc, ca am stat toata ziua pe forum).
Bobo
hai alex nu o lua si tu pe aratura acum.. s-au incontrat 2 persoane, asta e, le-a trecut, acum treaba merge mai departe..



baietzi sa ne facem cu niste sticle la domnu alex, poate il punem sa semneze pe 5 ani, hehe.. clauza de reziliere, alea, alea..
paulp
Trimit si eu de la Iasi o sticla de Cotnari (Grasa). Poate se mai indulceste domnu' Alex si ne iarta nebuniile.
AlexV
alex, stai omule linistit ca lucrurile se rezolva. uite o sa imi schimb avatarul ca poate incita la voilenta.



acum, partea a doua.

asarban propunerea ta cu moderatori are mai multe greseli. vreau sa punctez cateva.

bobo a acceptat intr-un final sa fie moderator dar dupa aceea a cerut expres sa nu mai fie. nu poti sa il obligi pe om. toata stima pentru bobo.

al a fost propus acum vreo 3-4 saptamani sa fie moderator. nici pana acum nu a raspuns. cu tot respectul al nu poate sa fie moderator.

daca nu sti mai exista un moderator pe care l-ai exclus razva (cata) care tace si face dovada ca nimeni nu discuta de ograda lui si e o curatenie cum este si in masina lui. tot respectul
asarban
Shef! Erau doar niste propuneri!

Herr Molnar am impresia ca nu e printre noi temporar!



Si mai apoi am inteles (mai tarziu dar am priceput!) ca e vorba doar de 2 moderatori pe toata ograda!



Ma scuzati ca gresii, dar omul e suspus greselii!



Asa ca va rog sa ma lamuriti si pe mine: ne dam cu parerea pentru 2 moderatori pe toata ograda sau cate 2 pe fiecare sectiune???????????

Ca sa stie alegatorul pe ce pune stampila......
asarban
QUOTE
Eu am facut niste propuneri ca lumea dar nu ma iei in serios!

Hai sa recapitulam!



La SN Liviu si sstanescu (ca tot sta toaaaata ziua pe yahoo!)

La Slz Wolfmark (ca tot face drumuri zilnice la Meridian)  si GeorgeB

La CLT Dragon si PaulP

La Cafenea Money Talks si cu subsemnatul asarban

La Tutoriale, Tips&Tricks Liviu si Andu

La Stiri  .....habar nu am!

La Bursa campionul posturilor Marty (fara nici o legatura cu nr. de posturi)

La Diverse Aviasol (ca gandeste la prea sus si prea repede decat merge Dacia!)

La Jurnale si Probleme forum nu e nevoie de alti moderatori decat adminii!

La Statistici cata (ca tot am fost \"acuzat\" ca l-am sarit, dar pur si simplu omul isi face treaba bine si nu e de schimbat!)

Ce ziceti?

Hai ca am facut propuneri \"klumea\"

Nu mai stati...votati!

____________________________________



Grrrr! Na domnu AlexV, imi editai singur postul ca sa fie cat mai complet si frumos si parfumat si......




Asa e bine?????
Bobo
QUOTE


bobo a acceptat intr-un final sa fie moderator dar dupa aceea a cerut expres sa nu mai fie. nu poti sa il obligi pe om. toata stima pentru bobo.



o mica corectura: io cerusem de cand am fost propus sa raman talpa, dar sefii uitasera sa retrogradeze;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.